Каталог товарів
Вам передзвонити?

Як вибрати промислові світильники

  1. Вимоги до світильників
  2. Переваги установки промислових світлодіодних світильників
  3. Критерії вибору промислових світлодіодних світильників
  4. Промислові світлодіодні світильники за типом монтажу та розміром

Освітлення виробничих приміщень, складів, цехів, будівельних майданчиків, адміністративних будівель - одна з найважливіших умов для організації ефективного і безпечного робочого процесу. Рівень освітленості прямим чином впливає на працездатність, здоров'я і швидкість втоми працівників. А від цього безпосередньо залежить прибуток компанії.

Але потрібно дотримуватися балансу максимально комфортного освітлення і економії електроенергії. Не можна допускати порушення санітарних та технічних норм (ДБН В.2.5-28-2006 Природне і штучне освітлення), але при цьому не варто допускати перевитрати коштів на підприємстві, особливо в умовах великих об'ємних приміщень з високими стелями і специфікою роботи підприємства.


Вимоги до світильників

- Всі приміщення повинні освітлюватися рівномірним комфортним світлом. Це стосується не тільки основних, але і додаткових приміщень, таких як сходи і підвали.

- Світло не повинно створювати напруження для очей, бути тьмяним або занадто яскравим.

- Оптимальна контрастність освітлення, можливість забезпечувати спрямований пучок світла.

Залежно від характеристики приміщення і специфіки виробництва, світлодіодні світильники можуть бути різних модифікацій:

- Вологозахищені;

- З закритими або відкритими відбивачами;

- З додатковим захистом від пошкоджень;

- З різною кількістю світлодіодів, різної форми.

Переваги установки промислових світлодіодних світильників

1. Економічність роботи, в результаті якої такий тип освітлення швидко окупається, незважаючи на початкові капіталовкладення з переоснащення приміщень. Енергоефективність більшості світильників - А +. У порівнянні з іншими лампами, співвідношення світлового потоку до потужності в цих світильників становить 100 лм/Вт, в той час як люмінесцентні лампи мають 40-70 лм/Вт, а лампи розжарювання видають всього лише 13 лм / Вт.

2. Безпека і комфорт роботи через відсутність мерехтіння led ламп, яке часто є у люмінесцентних лампах. Такий тип освітлення максимально наближений до природного, оскільки забезпечується правильна передача відтінків.

3. Відсутність ультрафіолетової складової в спектрі, який може призводити до вигорання та зміни кольору інших предметів.

4. Можливість працювати в гарячих цехах та при високих температурах.

5. Великий термін служби.

6. Варіанти вибору різної колірної температури в залежності від потреб: тепла (3000-3500 К), нейтральна (4000 К), холодна (5000 К).

7. "Розумні" системи управління. Світлодіодне освітлення краще всього підходить для програмування і задання спеціальних режимів роботи.

8. Широкий асортимент моделей з варіантами вибору підключення до змінного або постійного струму.

9. Захист від перепадів напруги, які часто мають місце в виробничих умовах.

10. Немає необхідності в спеціальній утилізації, як у випадку ртутних ламп.

11. Різні варіанти кріплень залежно від специфіки виробництва.

12. Якість роботи, відсутність постійного обслуговування та ремонту.

13. Швидке включення. На відміну від люмінесцентних і натрієвих ламп, для даного типу освітлення не потрібний час на розігрів і вихід на робочий режим. Вони відразу працюють на заявленому світловому потоці.

Микола Селезньов

Експерт Інтернет магазину «РЕС.юа»

Ключовою відмінністю промислових освітлювальних приладів від побутових є світловий потік і сила світла. Домашнє освітлення часто є дизайнерським елементом, в той час як для промислового не допускаються відхилення. У них достатні габарити, щоб забезпечити великий кут розсіювання світла; продумана конструкція, що б без втрати якості освітленості використовувати меншу кількість світильників.

На сьогоднішній день кращим інженерним рішенням є установка промислових світлодіодних світильників.


Критерії вибору промислових світлодіодних світильників

1. Потужність світильника. З цим параметром потрібно бути уважним. Нове покоління світлодіодів має велику світловіддачу в порівнянні зі старими. У світильнику може бути встановлено багато старих або поганої якості світлодіодів, які будуть давати такий же світловий потік, як і декілька сучасних. Тому довіряйте відомим брендам, які постійно розробляють нові технології в сфері освітлення, а також враховуйте покоління світлодіодів.

2. Колірна температура. Залежно від типу приміщення, висоти стель і інших геометричних параметрів, вибирається відповідний світильник з холодним, нейтральним чи теплим світлом.

3. Тип скла або розсіювача. На сьогоднішній день існують такі типи: рифлене матове, рифлене прозоре, гладке прозоре, гладке матове. Рифлене дає більш м'яке розосереджене світло. Прозоре більше застосовується там, де потрібен направлений світловий промінь.

4. Діапазон робочих температур. Виходячи зі специфіки виробництва, потрібно підбирати відповідний світильник, який буде працювати заявлену кількість годин не перегріваючись.

5. Ресурс. При виборі обов'язково вказується мінімальна гарантована кількість годин роботи.

6. Робоча напруга. У промисловості використовуються переважно світильники на напругу 220 В, але є різновиди, де можливе підключення на постійну напругу.

7. Матеріал корпусу. Найпоширенішими матеріалами є метал (алюміній, сталь) і полікарбонат.


8. Тип світлодіодів, їх покоління, виробник. Багато постачальників купують готові складові і тільки роблять монтаж з готових компонентів. Тому звертайте увагу під час вибору на виробника.

9. Розміри і вага світильника. Під час підбору враховуйте геометричні параметри приміщення. Для ефективного підбору світильника краще звернутися до професіоналів для моделювання та розрахунку освітленості в конкретному просторі.

10. Ступінь захисту ІР. У виробничих приміщеннях повинні бути витримані норми по волого- і пилебезпеки для джерел світла. Для офісних приміщень використовується ІР20, для більш важких умов ІР54.

11. Наявність сертифікатів і протоколів випробувань. Перевірити реальні характеристики світлодіодного світильника можна тільки в спеціальній лабораторії за допомогою обладнання. Недобросовісні виробники завищують характеристики, не роблять випробувань, а грунтуються тільки на математичних розрахунках, не враховують втрати і розсіювання потужності в трансформаторі. В результаті отриманих теоретичних перспективних значень світлових величин, збільшують ціну на продукцію.

12. Ціна. Вибираючи промисловий світильник, де їх кількість може доходити до сотень в одному цеху, питання економії дуже актуальне. Але часто зниження ціни говорить про неякісні матеріали та комплектуючі, використання готових корпусів, які часто не можуть забезпечити якісне відведення тепла від світлодіодів і як наслідок зниження терміну служби.


Промислові світлодіодні світильники за типом монтажу та розміром

- Вбудовувані стельові;

- Накладні стельові "Армстронг";

- Ультратонкі;

- Вбудовувані світлодіодні світильники LED Downlight.

Купити світильники промислові Ви можете в нашому інтернет-складі RES.ua. У каталозі представлені різноманітні моделі за доступними цінами. Якщо не вдається підібрати, зв'яжіться з нашими менеджерами, вони допоможуть визначитися з пошуком і вибором необхідного товару.

Коментарі
Схожі статті
02.09.2016
Як вибрати лампи світлодіодні
Як вибрати лампи світлодіодні
Технологія виготовлення лампочок розжарювання прослужила людям більше ста років. За характеристиками, від такої лампи тепла було більше, ніж світла. Через таку неекономічність все більше людей переходять на більш вигідне енергозберігаюче освітлення. ..
19.07.2022
Що таке колірна температура світла та нюанси вибору температури ламп під свої потреби
Що таке колірна температура світла та нюанси вибору температури ламп під свої потреби
Декілька слушних порад про підбір освітлювального приладу в залежності від різних параметрів і з урахуванням температури. Майбутні покупці зможуть знайти тут всю корисну інформацію для себе та визначитися з типом приладу колірної температури..
28.07.2023
Переваги світлодіодних ламп
Переваги світлодіодних ламп
Світлодіодне освітлення, здобуло популярність серед простих споживачів нещодавно. Все частіше люди почали цікавитись цим інноваційним освітленням, але що ж призводить до виникнення такого бажання купити світлодіодні лампи.....