0грн
Зробити замовленняПід час виконання будь-яких монтажних та ремонтних робіт використовуються різні інструменти. При цьому частина операцій має тривалий час або є фізично важкою, полегшити та прискорити процес допомагають електроінструменти. У цих пристосуваннях робочий елемент рухається не людиною, а вбудованим електродвигуном. Ці пристрої використовуються представниками всіх професій - будівельників, автомеханіків, слюсарів та інших фахівців, аматорів та професіоналів.
Різновиди електроінструменту в залежності від призначення
Залежно від сфери використання електроінструмент можна розділити на групи. Апарати в кожній з них призначені для схожих завдань, але при цьому не повністю взаємозамінні.
Свердління
Це процес пророблення наскрізних чи глухих отворів.
Для цього застосовуються:
- Дриль. Використовується для свердління металу, дерева та пластику. За допомогою ударного дриля можна зробити отвір у цегляній стіні, для бетонної стінки зусилля ударів цього апарата недостатньо.
- Перфоратор. Призначений для свердління бетону та цегли, може застосовуватися для довбання при заміні каналізації та водопровідних труб.
- Відбійні молотки. Найпотужніші пристрої цього класу, використовуються для довбання асфальту та руйнування бетонних перекриттів та перегородок.
Закручування
Крім свердління електроінструмент використовується для збирання та розбирання різьбових з'єднань. Це такі види пристроїв:
- Електровикрутки. Використовуються для закручування та відкручування гвинтів та шурупів невеликого розміру. Може застосовуватись для свердління невеликих отворів.
- Шуруповерт. Цей інструмент схожий за призначенням на викрутку, але має великі габарити і крутний момент. До нього можуть приєднуватися змінні біти різної форми.
- Гайковерт. Призначений для закручування та відкручування болтів та гайок за допомогою насадок різного розміру. Має найбільші габарити та потужність.
Всі апарати цього типу поділяються на дві групи за способом живлення - акумуляторні та від мережі змінного струму.
Шліфування
Для надання поверхні більш привабливого зовнішнього вигляду або видалення фарби, іржі та слідів зварювання використовується шліфування за допомогою таких пристроїв:
- КШМ чи болгарка. Застосовується для зачищення кутів та різання листового металу, труб та тонкого сталевого профілю. За допомогою спеціальних кіл може різати бетон та природний камінь. Установка відповідних насадок дозволяє шліфувати та полірувати різні матеріали.
- Вібраційна шліфувальна машинка. Робочим елементом цього приладу є велика підошва зі змінним наждачним папером. Застосовується для шліфування різних поверхонь.
- Стрічкова шліфувальна машина. У цьому апараті шліфування здійснюється стрічкою з наждакового паперу, склеєного в кільце. Застосовується для грубого очищення труб та криволінійних поверхонь.
- Ексцентрикова шліфувальна машина. Здійснює одночасне обертання та вібрацію кола з наждачним папером, що дозволяє мінімізувати сліди шліфування.
- Полірувальна машинка. Використовується для чищення та полірування поверхні.
У будівельно-оздоблювальних роботах використовуються шліфувальні машини для штукатурки та шліфувальні машини по бетону та каменю. Призначення цих апаратів видно із назви цих апаратів.
Фрезерування та гравіювання
Крім різання при обробці металу та деревини необхідно виконувати пази та поглиблення. Для цього використовуються фрезери та гравери:
- Фрезери. Мають великі розміри, робота виконується двома руками, часто при цьому використовуються напрямні.
- Гравери. Мають вигляд великої авторучки та застосовуються при дрібних, іноді ювелірних роботах.
Розпил деревини/стругання
Крім металу для обробки деревини використовується столярний електроінструмент:
- Торцювальна пилка. Застосовується для обрізки по довжині рейок та планок при укладанні підлог та інших роботах.
- Циркулярна пила. Використовується для розпилювання дошки вздовж у великих об’ємах.
- Електролобзик. Призначений для прямого та криволінійного різання фанери, ДСП та інших матеріалів. Може різати тонкий листовий метал.
- Електрорубанок. Використовується при струганні для покращення якості поверхні та зменшення товщини дошки.
Різання металу
Це важкий процес та електроінструмент дозволяє його полегшити та прискорити:
- Монтажні пилки. Це стаціонарний інструмент, призначений для різання металевого профілю будь-якої товщини.
- Електричні ножиці. Використовуються для різання тонкого листового металу.
Які параметри потрібно враховувати під час вибору електроінструменту
Вибираючи модель інструмента, використовуються різні параметри.
Цілі використання
Перед тим, як вибрати електроінструмент, необхідно визначити ймовірну частоту використання. При регулярному застосуванні необхідно придбати професійний електроінструмент. Він призначений для роботи протягом 200 годин на місяць і в режимі 40 хвилин робота - 10 хвилин перерва. Такі апарати коштують дорожче за побутові, тому при частому використанні доцільніше купувати саме таку модель.
Побутовий інструмент має такий же термін служби, але при середній частоті використання 20 годин на місяць і співвідношенні робота/пауза 10/10хвилин, тому такі апарати купуються тільки для періодичної роботи. Однак для разових робіт великого обсягу, наприклад, будівлі будинку, доцільніше придбати недорогий, але професійний електроінструмент. Професійні апарати від побутових можна відрізнити за кольором корпусу. Наприклад, професійний електроінструмент Бош має синій корпус, а побутовий пофарбований у зелений колір. Цього правила дотримуються деякі інші компанії.
Виробник
Також важливим є вибір фірми-виробника. Справа в тому, що професійний інструмент компаній-одноденок може виявитися менш надійним, ніж побутові прилади надійних компаній, які цінують свою репутацію.
При цьому, якщо в описі товару зазначено, що країна виготовлення Китай, це не є гарантією низької якості виробу. Зокрема, там вміють робити дуже надійну продукцію, все залежить від замовника. Тому перед придбанням товару бажано вивчити відгуки про фірму та конкретну модель у мережі Інтернет, на спеціалізованих сайтах або в інтернет-магазинах.
Де вигідно купити електроінструмент в Україні
Придбати електроінструмент високої якості за доступними цінами можна в інтернет-магазині RES.UA. У нашому каталозі представлені товари лише перевірених брендів, на всі покупки надається офіційна гарантія, термін якої визначається фірмою-виробником. Продаж здійснюється оптом та в роздріб, для постійних клієнтів є різноманітні бонуси та знижки. Доставка здійснюється самовивозом з Вінниці або транспортними компаніями за передоплатою та післяплатою.
-
Хіти продажу категорії Електроінструмент в 2024 році
-
Які є найдешевші Електроінструмент щоб купити в Україні
-
Ціна товарів в категорії Електроінструмент