0грн
Зробити замовленняПри відсутності електропостачання для електроприладів необхідне інше джерело живлення. Серед великої кількості мобільних електростанцій можна відзначити генератори на газу, що відрізняються екологічністю та мінімальною кількістю шкідливих речовин у вихлопних газах.
Газові генератори: як виглядають, принцип дії та сфери застосування
Принцип дії і конструкція газових електрогенераторів аналогічний мобільним електростанціям з двигунами інших типів. У цих агрегатах на рамі або станині встановлюється газовий двигун, що приводить в рух електрогенератор.
Потужність такого пристрою залежить від сфери застосування:
- до 2кВт - мобільні генератори, призначені для використання в похідних умовах, на полюванні чи риболовлі;
- 2-5кВт - цієї потужності достатньо для аварійного або стаціонарного електропостачання квартири або приватного будинку;
- 5-10кВт - може забезпечити енергією невелику майстерню, котедж з електроопаленням або будмайданчик;
- більше 10кВт - використовуються для електропостачання промислових об'єктів.
Інформація! Генератори малої потужності є переносними та кріпляться на легку раму, апарати більшого розміру монтуються на станину і встановлюються на колеса або являються стаціонарними.
Основні параметри і функції газових генераторів
Головним параметром генератора газового є вихідна потужність. Крім того, в залежності від моделі ці апарати діляться на три категорії:
- Мікротурбіни. Відрізняються простотою конструкції, але при цьому мають великі потужність і ціну.
- Газотурбінні установки. У цих двигунах повітря перед попаданням в камеру згоряння додатково стискається, що підвищує ККД та потужність апарату.
- Газопоршневі. Фактично, це бензиновий двигун, перероблений для роботи на природному газі. Має найпростішу конструкцію і найвищий ККД.
Додатково газові генератори можуть мати електричний стартер, систему автозапуску і інші допоміжні пристрої.
Інформація! Мікротурбіни та газотурбінні генератори мають вихідну потужність десятки і сотні кВт, тому в побутовому секторі використовуються тільки газопоршневі апарати, деякі з яких можуть працювати на двох видах палива - газ і бензин.
Переваги газових генераторів
Головною перевагою газогенераторів є низький шум і знижений рівень забруднення навколишнього середовища. Це дозволяє використовувати такі пристрої в спальних районах і на дачах, де вони дозволяють не відмовлятися від зручностей цивілізації і при цьому насолоджуватися природою.
Крім того, газові двигуни рідше потребують заміни масла і мають більший моторесурс, ніж дизельні або бензинові електростанції.
Єдиним недоліком газових генераторів є більш висока ціна, однак у цих пристроїв нижча вартість 1 кВт/год електронергіі.
Які характеристики потрібно враховувати при виборі газових генераторів
Головним критерієм при виборі моделі газового генератора є потужність апарату:
- Менше 5 кВт. Такі пристрої застосовуються в якості резервного джерела електроенергії і для електропостачання дач без бойлера і електроопалення.
- 5-20 кВт. Можуть повністю забезпечити енергією котедж або дачу з цілорічним проживанням.
- Більше 20 кВт. Це промислові апарати, призначені для будмайданчика, майстерні або декількох приватних будинків.
Крім потужності газогенератори відрізняються видом живлення:
- Від газових балонів. Таке паливо застосовується в невеликих мобільних газогенераторах.
- Від газової магістралі. Цей тип газопостачання використовується в стаціонарних апаратах великої потужності і вимагає узгодження з газовою компанією.
Кількість фаз електрогенератора визначається типом електропроводки та обладнання, що підключається. Запуск може проводитися в ручному режимі або автоматично.
Де вигідно купити газові генератори в Україні
Придбати газові генератори від перевіреного виробника в Україні можна в інтернет-магазині RES.UA. У нашому каталозі представлена тільки оригінальна продукція, на весь товар надається гарантія. При необхідності наші фахівці проведуть консультацію та допоможуть у виборі моделі.
Доставка здійснюється у всі регіони держави з Вінниці самовивозом і транспортними компаніями.