0грн
Зробити замовленняСпробуйте хоч на хвилину уявити сучасне життя без будь-яких засобів зв'язку: телефону, комп'ютера і т. д. Навряд-чи таке життя вас влаштує, правда? І дійсно, ми просто не уявляємо свої квартири, будинки, офіси і т. д., без всіляких проводів і кабелів.
Одним з найпоширеніших видів кабелю можна назвати виту пару. У конструкцію такого проводу входить одна або кілька пар провідників (найбільш популярні 4-х парні), ізольованих один від одного, сплетених між собою і покритих пластиковою оболонкою. Чим же такий хороший цей вид кабелю? Справа в тому, що за рахунок звиття провідників значно підвищується їх зв'язок в одній парі, а електромагнітні перешкоди стають менш відчутними.
Цей вид проводів широко використовують при прокладанні телекомунікацій та комп'ютерних мереж. До плюсів витої пари також можна віднести порівняно низьку вартість і простоту установки.
Види кабелю за ступенем захисту
Кабель вита пара ділиться на такі види:
- Незахищена (маркування UTP). Зважаючи на відсутність будь-якого захисту або екранування, цей варіант є найбільш дешевим.
- Фольгована (маркування FTP, іноді зустрічається S/UTP). Захист такого кабелю представлена тільки одним загальним зовнішнім екраном.
- Захищена (маркування STP). Цей вид забезпечується екраном для кожної пари.
- Фольгована екранована (маркування S/FTP). Цей провід, крім оболонки з фольги, має додатковий зовнішній екран з мідного обплетення).
- Захищена екранована (маркування S/STP). Те ж саме, що і звичайна захищена пара, але з додатковим загальним зовнішнім екраном.
Звичайно, бажано, щоб кабель мав захисний екран, адже саме завдяки йому прилади ефективніше захищаються від різних електромагнітних наведень, як зовнішніх, так і внутрішніх. Також, в проводі може бути спеціальний трос, який крім захисної функції значно полегшує оброблення зовнішньої оболонки кабелю.
Структура кабелю і способи його прокладки
Структура провідників всередині витої пари ділить її на одно- і багатожильну. Неважко здогадатися, що перший варіант складається тільки з однієї мідної жили, а другий - з декількох. Одножильний кабель хороший тим, що виключає контакти з підключаємою периферією. Тобто, він дуже зручний для прокладання в коробах, стінах (ідеальний для прихованої проводки) і т. д. Особливість мідних жил полягає в тому, що вони відносно товсті, і якщо провід буде часто згинатися, то провідники просто зламаються. Однак, вони (жили) якнайкраще підходять для врізання роз'єми панелей розеток. Багатожильний кабель - саме те, що потрібно, коли доводиться згинати і скручувати. Крім того, провід для зовнішньої прокладки завжди має додаткову вологостійку оболонку з поліетилену, яку наносять поверх звичайної другим шаром.
Інтернет-склад електрики RES.ua пропонує широкий асортимент проводів. У нас ви без зусиль можете купити виту пару за прийнятною ціною, а докладний опис і фото вироби значно спростить пошук.
-
Новинки категорії Кабель комп'ютерний
-
Хіти продажу категорії Кабель комп'ютерний в 2023 році
-
Які є найдешевші Кабель комп'ютерний щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Кабель комп'ютерний щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Кабель комп'ютерний в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Кабель комп'ютерний