0грн
Зробити замовлення Практично у всіх регіонах країни існує проблема обігріву житла. Раніше для цього використовувалися печі та каміни, пізніше водяні радіатори та електроконвектори. Зараз все більшого поширення набуває новий метод опалення житла - тепла підлога електрична.
Переваги системи "Тепла підлога"
Обігрів житла за допомогою радіаторів і конвекторів має ряд недоліків, основний з яких це нерівномірний розподіл тепла по висоті. Тому для того, щоб на висоті 1,5 метра була температура 22 ° С, біля стелі необхідно підтримувати 25 ° С, а біля підлоги при цьому буде не більше 18. Такий розподіл тепла є некомфортним для організму людини.
Обігрів приміщення за допомогою системи тепла підлога має ряд переваг перед звичайними опалювальними приладами:
- більш фізіологічний розподіл тепла по висоті;
- рівномірний нагрів приміщення забезпечує відсутність протягів;
- відсутність необхідності перегрівати верхню частину приміщення економить електроенергію;
- відсутність в кімнаті радіаторів опалення покращує дизайн приміщення.
Цікаво! Тепла підлога дозволяє ходити без тапочок, а діти можуть грати прямо на підлозі.
Що таке електрична тепла підлога
Є різні способи нагріти підлогу в кімнаті. У Стародавньому Римі для цього використовувався гаряче повітря, зараз для цього застосовуються труби з гарячою водою або електричні нагрівачі.
Тепла підлога електрична - це система обігріву, що складається з утеплювача і нагрівальних елементів, розташованих під підлогою. Така конструкція забезпечує рівномірний нагрів приміщення по висоті. Найчастіше теплу підлогу встановлюють у ванній, для швидкого висихання кахельної плитки і щоб після прийняття душу ставати босоніж на підлогу. Цю систему обігріву часто монтують також в дитячих кімнатах, для того, щоб діти могли грати на підлозі в будь-яку пору року.
Потужність системи визначається площею підлоги, вільної від меблів та побутових приладів і становить 80-150Вт/м², тому при недостатній загальній потужності нагрівачів система теплої підлоги встановлюється в якості додаткової, разом з електроконвектори або водяними радіаторами.
Конструкція і принцип роботи електричної теплої підлоги
Принцип роботи цієї системи полягає в нагріванні підлоги за допомогою нагрівальних елементів. В якості нагрівачів можуть використовуватися нагріваючий кабель, мат або інфрачервона плівка. Для регулювання нагріву і запобігання перегріву поверхні підлоги використовуються внутрішні або повітряні датчики температури.
Система електричної теплої підлоги складається з наступних елементів:
- на бетонну основу або старе підлогове покриття укладається шар теплоізоляційного матеріалу;
- на теплоізоляцію кріпляться нагрівальні елементи та датчик температури;
- при використанні матів або нагрівального кабелю вся конструкція заливається цементною стяжкою;
- після застигання цементу або укладання інфрачервоної плівки виробляється монтаж підлогового покриття.
Різновиди теплої підлоги електричної
Є різні види нагрівачів, які використовуються в залежності від типу підлогового покриття.
Нагрівальний кабель
Найпростіший вид нагрівачів, що являє собою кабель з високим внутрішнім опором. Плюс цього виду опалення в тому, що він дозволяє максимально використовувати всю вільну площу підлоги. Для зручності монтажу кріпиться на капронову сітку.
Може бути різних видів:
- Одножильний. Підключення проводиться з двох кінців кабелю, що вимагає відповідних розрахунків перед прокладанням.
- Двожильний. Підключення нульового та фазного провідників здійснюється з одного кінця. Такий кабель простіший в монтажі, але трохи дорожче. Відрізняється зниженим електромагнітним випромінюванням та рекомендований для дитячих кімнат.
- Саморегулюючий. Найдорожчий тип кабелю, складається з багатьох нагрівачів, що включаються окремо. Дозволяє уникнути перегріву окремих ділянок підлоги, що знаходяться під меблями.
Встановлюється ця електрична тепла підлога під плитку, в шар цементної стяжки. Для ламінату або лінолеуму доцільніше використовувати мати або плівку. Потужність складає 150-220Вт/м².
Нагрівальний мат
Складається з нагрівального кабелю, що знаходиться всередині спеціальних матів. Плюс системи в універсальності, вона підходить для будь-яких видів підлогового покриття, від кахельної плитки до лінолеуму та ламінату, і всіх видів монтажу - в цементну стяжку, кріплення на плитковий клей і сухим способом. Потужність складає 150-200Вт/м².
Інфрачервона плівка
Це основний вид теплої підлоги електричного під ламінат і лінолеум. Являють собою смуги з карбонової плівки. Ці нагрівачі можуть кріпитися не тільки під підлогове покриття, але і на стінах і навіть стелі. При такому використанні не створює електромагнітних полів, а інфрачервоне випромінювання гріє не повітря, а предмети, що знаходяться в приміщенні. Потужність складає 220Вт/м².
Інформація! Окремі відрізки плівки застосовуються для виготовлення килимків для ніг і підстилок для домашніх тварин.
Всі види теплої підлоги необхідно використовувати з терморегуляторами. Застосування цих приладів забезпечує постійну температуру підлоги незалежно від погодних умов.
Основні характеристики, на які потрібно орієнтуватися при виборі
Однозначно сказати, яка електрична тепла підлога краще, не можна. Потужність залежить від призначення теплої підлоги - при використанні в якості основного обігрівача вона вибирається достатньою для обігріву приміщення. Якщо конструкція застосовується разом з конвекторами або радіаторами, то допускається укладання нагрівачів тільки в "стратегічних" місцях - біля ліжка в спальні, поруч з ванною або душовою кабіною та інших.
Для кожного виду підлогового покриття та основи існує відповідний тип нагрівачів:
- Нагрівальний кабель і сітчасті мати. Застосовуються для будь-яких видв покриттів, укладаються в стяжку. Кабель дозволяє використовувати більш щільну укладку, що підвищує потужність системи, тому його бажано використовувати в якості основного джерела тепла.
- Нагрівальні мати. Укладаються на цементну основу або стару кахельну плитку, використовуються для всіх видів підлогових покриттів. На відміну від кабелю мати не можна розрізати, тому при укладанні вимагає округлення площі в меншу сторону.
- Інфрачервона плівка. Найпростіший тип нагрівачів, використовується тільки в сухих приміщеннях під ламінат або лінолеум. Відрізняється простотою монтажу, майже не піднімає рівень підлоги в приміщенні, допускається використання безпосередньо після закінчення монтажних робіт.
Популярні виробники
Матеріали і комплектуючі для теплої підлоги виготовляють різні виробники. Продукція цих фірм відрізняється за ціною і якістю.
Proofi Therm
Системи теплої підлоги бренду Profi Therm виготовляються в Польщі (або в Україні – серія Eco). Продукція цієї фірми має оптимальне співвідношення ціна/якість, на весь товар є сертифікати.
Nexans
Продукція цієї фірми відноситься до преміум сегменту і виготовляється в Норвегії, в г.Лангус.
Корпорація NEXANS була заснована в 1897 році і випускає нагрівальний кабель з 1926 року. Є винахідником інноваційної технології з'єднання кабелю живлення з нагрівачем, що виключає обрив і порушення контакту.
Elektra
Ця компанія випускає нагрівальні кабелі для систем теплої підлоги та інших цілей. Заснована в 1985 році, є одним з основних виробників цієї продукції в країнах Євросоюзу.
На всю продукцію є сертифікати якості РЄ, ISO 9001 і IQ NET.
Рекомендації по експлуатації теплої підлоги
Тривала безаварійна робота теплої підлоги залежить від дотримання правил експлуатації цього пристрою:
- не встановлювати над кабелями або плівкою важкі меблі. Це може пошкодити нагрівач.
- не накривати нагрівачі килимами і меблями, що перешкоджає тепловіддачі. Це призведе до перегріву підлоги, виняток становлять саморегулюючий тип кабелю та мату.
- використовувати терморегулятори. Це зменшить витрату електроенергії та зайвий нагрів підлогового покриття.
Де купити теплу підлогу в Україні за доступною ціною
Купити електричну теплу підлогу в усіх регіонах країни можна в інтернет-магазині RES.UA. Завдяки прямим поставкам товар пропонується за доступними цінами. А при труднощах з вибором матеріалів і комплектуючих, наші фахівці допоможуть з виршенням всіх питань по телефону або за допомогою онлайн-чату.
Доставка здійснюється транспортними компаніями (1-2 дні при наявності) або самовивозом зі складу в Вінниці.
-
Новинки категорії Тепла підлога
-
Хіти продажу категорії Тепла підлога в 2023 році
-
Які є найдешевші Тепла підлога щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Тепла підлога щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Тепла підлога в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Тепла підлога