0грн
Зробити замовленняВимірювання кількості споживаної електроенергії проводиться спеціальними приладами - електричними лічильниками, наявність яких обов'язкова у будь-якій системі енергопостачання, незалежно від її розміру. Із застосуванням електрики в промисловості та побуті виникла проблема обчислення витрат електроенергії, тоді і були створені прилади обліку, принцип дії яких не змінювався довгий час. Включення лічильника в силовий ланцюг проводиться двома способами: пряме включення - використовується для малопотужних мереж, або через трансформатор струму, при якому вимірювальний вхід приладу підключений до обмотки трансформатора. За типом вимірювальних показників, лічильники електричної енергії поділяються на однофазні та трифазні, останні можуть працювати і в однофазних мережах.
Пристрій та принцип роботи
Безліч моделей, електролічильників, що випускаються, відрізняються способом перетворення енергії, що витрачається в кількість кіловат - годин:
- Індукційні,
- Електронні.
Індукційні - найперший тип пристроїв для вимірювання витрати електроенергії, залишається у користуванні багатьох споживачів і зараз. Є електромеханічним пристроєм, робота якого заснована на електромагнітній індукції. Конструкція складається з електромагнітів, що обертається під їх впливом диска і пов'язаного з ним рахункового механізму. Такого виду вироби мають простий пристрій і високу надійність, але і ряд недоліків - значну похибку показань, робота з одним тарифом, можливість зовнішнього впливу на результати вимірювань.
Електронні лічильники електричної енергії поступово витісняють застарілі індукційні. У пристроях такого типу відсутні рухомі частини, працюють вони за принципом аналого - цифрового перетворення. Струм від електромережі, впливає на частоту імпульсів, вироблюваних схемою, ця частота безпосередньо залежить від вимірюваної енергії. Таке рішення дозволяє значно розширити функціональність приладів обліку - дистанційне зняття показань, відлік по декільком тарифами, програмування режимів роботи.
Найбільш складні конструкції дозволяють вимірювати активну і реактивну енергію. Для виведення показань застосовується рідкокристалічний дисплей або механічний рахунковий механізм з кроковим електродвигуном, який найбільш підходить для роботи при низькій температурі, коли РК-дисплей може відмовити.
Установка та експлуатація
Заміна або установка нових лічильників електричної енергії проводиться за нормами і технічними правилами, встановленими відповідними документами. У правилах улаштування електроустановок (ПУЕ) вказані основні вимоги: висота установки, перетин кабелю та його довжина для підключення, можливість опломбування. Обов'язкова наявність пристрою відключення перед лічильником, при цьому не допускаються з'єднання, відгалуження до приладу обліку. Знову встановлюються вироби повинні мати пломбу державної повірки не старші двох років, при виготовленні лічильник пломбується виробником. При здачі в експлуатацію ставиться додаткова пломба, яку постачає організації.
Перш ніж купити лічильник електроенергії, слід звернути увагу на міжповірочний інтервал: для індукційних це 16 років, електронні перевіряються через 8 - 16 років. Менший інтервал повірки, в більшості випадків, означає не зовсім якісний виріб. Клас точності виробу вказує допустиму похибку показань у відсотках - чим це значення менше, тим прилад точніше. Згідно з постановою уряду РФ № 442 від 05. 2012р клас точності приладів обліку електроенергії повинен бути 2.0 і вище. Більшість індукційних лічильників мають похибку 2.5 - експлуатація їх не допускається в тому випадку, якщо закінчився термін повірки - 16 років, вони ремонту не підлягають і утилізуються.
Для організацій встановлені більш високі вимоги - точність до класу 0.5 в залежності від споживаної потужності. Важливий параметр, який треба врахувати при заміні або новій установці - базовий струм, що визначає максимальну потужність навантаження, електронні лічильники розраховані на струм до 50 - 65 ампер при безперервному використанні.
Вибрати та замовити відповідну модель лічильника Ви можете в інтернет-складі електрики RES.UA. Магазин є представником провідних виробників в Україні, таких як: NIK, Енерго Контроль, Телекарт і ін. В каталозі більше 50 моделей як для побутового використання, так і для організацій, асортимент яких постійно збільшується. Для консультації та допомоги у виборі від наших фахівців, зв'яжіться за телефонами або заповніть форму зворотного дзвінка, що б вам передзвонили.
-
Хіти продажу категорії Лічильники електроенергії в 2024 році
-
Які є найдешевші Лічильники електроенергії щоб купити в Україні
-
Ціна товарів в категорії Лічильники електроенергії