0грн
Зробити замовлення
Кабельні лінії високого або низької напруги можуть бути різної протяжності. Не завжди для їх монтажу досить однієї бухти кабелю. Крім того, в деяких ситуаціях необхідно виконати відгалуження або з'єднати пошкоджений кабель.
У цих випадках використовується муфта кабельна. Ці електротехнічні вироби виробляються різних видів і забезпечує повноцінний контакт, механічну і діелектричну міцність.
Кабельні муфти - що таке, навіщо потрібні, де застосовуються
Кабельна муфта - це пристрій, призначений для з'єднання кабелів. Використання цього виробу робить місце з'єднання по своїй надійності таким же, як цілий кабель.
Муфти складаються з декількох частин, основними з яких є наступні:
- елементи для з'єднання струмопровідних жил;
- ізоляція кожного з'єднання окремо;
- корпус муфти.
Муфта сполучна кабельна застосовується при монтажі та ремонті кабельних ліній, прокладених в різних умовах - в землі, в лотках, тунелях відкрито або по повітрю.
Кінцева муфта зовнішньої установки встановлюється в розподільчих шафах, на підстанціях і для підключення високовольтного обладнання.
Види кабельних муфт
Є багато різновидів муфт, що відрізняються своїми параметрами та конструкцією. Ці вироби випускаються для кабелів з різною номінальною напругою.
Перш за все вони діляться за призначенням:
- Сполучні. Використовуються для з'єднання кабелів для збільшення загальної довжини або заміни пошкодженої ділянки.
- Кінцеві. Муфта кінцева застосовується для збільшення діелектричної міцності високовольтних кабелів та кабелів в паперовій ізоляції в місці їх підключення до обладнання.
- Відгалужувальні. Використовуються при з'єднанні в одній точці декількох кабелів при необхідності виконати відгалуження або заміні одного кабелю двома паралельними.
- Стопорні. Встановлюються в маслонаповнених кабелях при значній різниці рівнів в різних ділянках траси.
- Перехідні. З'єднують кабель різного перетину і конструкції.
За кількістю фаз і з'єднаних жил муфти є одножильні, для одного проводу, однофазні та трифазні, з числом жил від 3 (L1, L2, L3) до 5 (L1, L2, L3, N, PE).
Корпус може виготовлятися з різних матеріалів і застосовувати різні ізоляційні матеріали. Залежно від особливостей конструкції ці вироби випускають свинцевими, епоксидними, чавунними, термоусаджувальними, пластмасовими, заливними, натяжними і холодної усадки. Вони розрізняються також за умовами експлуатації зовні і всередині приміщень.
Маркування кабельних муфт
Маркування цих електротехнічних виробів дозволяє визначити тип пристрою, його призначення і конструкцію. Вона складається з букв і цифр, причому букви вказують на конструкцію і призначення муфти:
- О - для одножильного кабелю;
- К - кінцева;
- С - для з'єднання кабелів різних типів і перетинів;
- П - з'єднує кабель з ПВХ оболонкою;
- В - для установки всередині приміщень;
- Н - для використання на вулиці;
- нг - не підтримує горіння;
- тп - муфта кабельна сполучна термоусаджувальна.
Цифри показують додаткову інформацію - стоять перед буквеної частиною, вказують на кількість жил кабелю, які може з'єднати пристосування, якщо знаходяться після букв показують допустиму напругу, а якщо стоять в дужках позначають перетин кабелю, для якого призначена муфта.
Найпоширеніші типи муфт
Є багато видів кабельних муфт, але деякі з них користуються найбільшою популярністю.
Муфта внутрішньої установки КВТп
Застосовуються для приєднання кабелів з паперовою ізоляцією жил до електроустаткування і розподільчих щитів. Для цього в комплекті є масло-відокремлюючі та ізолюючі трубки. Муфта призначена для застосування в приміщенні.
Муфта зовнішнього виконання КНТп
Це виріб аналогічний за своїми характеристиками муфті КВТп, але може застосовуватися на вулиці, під відкритим небом, в тому числі на щоглах. Для цього для герметизації кабелю з паперовою ізоляцією використовується маслостійкий герметик, вирівнюючий напруженість електричного поля.
Муфта сполучна ПСТ
Ці пристрої з'єднують силові кабелі з вініловою ізоляцією. Місце з'єднання може перебувати в повітрі або під землею, в будь-якому положенні. Болтові з'єднувачі з'єднують мідні і алюмінієві жили. Для кращого контакту на них нанесена струмопровідна паста.
Сполучна муфта СТп
Це пристрій з'єднує кабелі з паперовою, просоченою маслом, ізоляцією жил. Муфта сполучна кабельна СТп з'єднує підземні та повітряні лінії без обмеження рівнів і може встановлюватися в будь-якому положенні.
Важливі параметри, які потрібно враховувати при покупці кабельних муфт
Вибір моделі муфти визначає багато факторів, основними з яких є наступні:
- матеріал корпусу і конструкція виробу;
- призначення - кінцева, сполучна або розгалужувальна;
- номінальна напруга мережі;
- місце установки - всередині або зовні приміщення, під землею, у воді або повітрі;
- лінійні розміри - малогабаритна або звичайна;
- при виборі розгалужувальної муфти форма виробу - V-, Т- і Х-подібна;
- тип і зовнішній діаметр кабелю;
- перетин і кількість жил;
- матеріал струмопровідної жили.
Де купити муфти кабельні з доставкою по всій Україні
Придбати кабельні муфти в усіх регіонах країни можна в інтернет-магазині RES.UA. Склад товару знаходяться в Вінниці, доставка здійснюється по всій Україні самовивозом і транспортними компаніями.
При труднощах вибору моделі кабельної муфти фахівці компанії дадуть відповідь на всі питання по телефону або за допомогою онлайн-чату.
-
Новинки категорії Кабельні муфти
-
Хіти продажу категорії Кабельні муфти в 2023 році
-
Які є найдешевші Кабельні муфти щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Кабельні муфти щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Кабельні муфти в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Кабельні муфти