Каталог товарів
Вам передзвонити?

Як вибрати лампи світлодіодні

 1. Параметри вибору світлодіодних ламп
 2. Таблиця потужності відносно типу приміщення
 3. Таблиця освітеності в залежності від типу приміщення
 4. Де придбати якісні світлодіодні лампи

Технологія виготовлення лампочок розжарювання прослужила людям більше ста років. За характеристиками, від такої лампи тепла було більше, ніж світла. Через таку неекономічність все більше людей переходять на більш вигідне енергозберігаюче освітлення. Вищим ступенем економічності являється світлодіодна лампа. За рахунок унікальної технології перетворення струму в світло, вона з легкістю перевершує за всіма характеристиками інші види ламп. Слід звернути увагу на її ударостійкість і екологічність, а термін експлуатації до десяти разів вище своїх попередників.

Отже, для правильного вибору світлодіодних ламп, слід відштовхуватися від типу приміщення і основних характеристик.

Параметри вибору світлодіодних ламп

Розглянемо приклад вибору світлодіодної лампи для квартири або будинку. Для цього досліджуємо такі параметри:

 • ступінь потужності
 • освітлення
 • температура світіння
 • світловий потік
 • тип приміщення
lampa-svitlodiodna-glob-a60-7w-2700-e27-220v

Тип приміщення

Потужність світлодіодної лампи 

Високий рівень освітленості

(вітальні, дитяча, кабінет)

2 -3,5 Вт/м2

Середній рівень освітленості (кухня, спальня)

2 -3 Вт/м2

Низький рівень освітленості

(коридор, ванна кімната, вбиральня)

1,5 -2 Вт/м2

Наведемо приклад вітальні, у якій площа 25 м2, а висота 2,5 метра. Для цього беремо дані з таблиці (для вітальні 2 -3,5) і множимо на площу: 2,5 * 25 = 62,5 Вт. Якщо у Вас вітальня, висота якої 3 метри, то отримане число рекомендується збільшити в півтора рази.

Слід підкреслити - таблиця має приблизні показники. Ступінь освітленості потрібно розраховувати індивідуально для кожного приміщення.

Якщо ви раніше могли користуватися лише лампами розжарювання, то при виборі світлодіодів, зазвичай потрібно вибирати потужність поділивши минулий рівень потужності на десять (коли Ви брали завжди 100Вт, то купуючи світлодіодну лампу потужність буде 10 Вт).

Важливу роль відіграє і форма люстри в яку буде встановлена лампа. Люстра може бути відкритою і з напрямком вниз або закритою з напрямком вгору. Визначивши напрямок і форму можна вибирати лампу.

Температура світіння (К) - показник, який характеризує відтінок кольору:

 • Теплий колір (2500-3500К)
 • Денний колір (4000-4500К)
 • Холодний колір (4500-5000К)

Ступінь освітленості (lux). Залежить від типу місця, в якому буде світити лампа. Наприклад, при однаковій площі, підбір лампи так само залежить від кольору і типу приміщення. У таблиці представлені показники ступеня освітлення для різних приміщень.

Тип приміщення

Освітленність (lux)

lezard-lampa-svitlodiodna

Спорт зал

300

Вітальня

200

Ванна кімната, вбиральня, гардероб

200

Коридор

100-150

Спальня

100

Прихожа

100

Читальный зал

50

Якщо ж у вас в будинку замість звичайного вимикача використовується регулятор яскравості (димер), слід знати, що не всі світлодіодні лампи підходять для таких пристроїв. Купуючи лампочку, потрібно звернути увагу на маркування і написи на упаковці. Потрібно заздалегідь дізнатися чи лампочки будуть використовуватися саме в таких пристроях.

Використання лампи з диммером, яка не призначена для регулювання може призвести за собою неправильну роботу діммера або поломку.

Купити світлодіодні лампи можна в нашому інтернет-складі RES.ua. У каталозі понад 650 моделей за доступними цінами. Якщо не вдається вибрати, наші фахівці допоможуть визначитися з пошуком і вибором необхідного товару.

Коментарі
Схожі статті
27.04.2016
Як утилізувати люмінесцентну лампу
Як утилізувати люмінесцентну лампу
На сьогодні енергозберігаючі джерела світла майже повністю витіснили традиційні лампи розжарювання. У них набагато менше енергоспоживання, мають більш приємний і комфортний світловий спектр...
01.11.2021
Підключення світлодіодної стрічки самостійно, швидко, правильно
Підключення світлодіодної стрічки самостійно, швидко, правильно
Покрокова інструкція, зі схемами та ілюстраціями, по підключенню світлодіодних стрічок різних типів...
01.02.2020
Настільна лампа на струбцині: надійне кріплення, тривала робота
Настільна лампа на струбцині: надійне кріплення, тривала робота
Такий тип настільних світильників має ряд переваг, розглянемо їх та переглянемо відео по встановленню настільної лампи на струбцині до поверхні.....
11.05.2017
Як вибрати промислові світильники
Як вибрати промислові світильники
Освітлення виробничих приміщень, складів, цехів, будівельних майданчиків, адміністративних будівель - одна з найважливіших умов для організації ефективного і безпечного робочого процесу. Рівень освітленості прямим чином впливає на працездатність, здо..
27.07.2023
Світлодіодні лампи Е27 - популярний цоколь з перевагами LED освітлення
Світлодіодні лампи Е27 - популярний цоколь з перевагами LED освітлення
Інтернет-склад RES.UA пропонує більше 115 моделей лід ламп Е27 з різною потужністю і формою. Для вірного вибору лампочок потрібно звернути увагу на ряд параметрів, описаних у статті..