0грн
Зробити замовленняНезважаючи на відносну простоту конструкції і практично столітній вік електричних рубильників, вони все так само залишаються найпоширенішими і доступними комутаційними пристроями на сьогоднішній день.
Рубильник здійснює комутацію як працюючого обладнання, так і просто відключає номінальний струм від нефункціонуючих приладів. Найчастіше ці пристрої мають ручне управління і володіють характерною (ножевидною) формою. При натисканні рукоятки, ці самі ножі вступають в контакт з нерухомими підпружиненими стійками.
Застосування рубильників
Якого-небудь спеціального застосування рубильники не мають, тобто можуть встановлюватися в найрізноманітніші електричні мережі. Ними обладнують:
- Шафи низької напруги;
- Силові шафи;
- Шафи керування.
Широке застосування рубильники знайшли і в шафах трансформаторних підстанцій, але це стосується тільки певних моделей. У побутових же умовах ці пристрої можна побачити в квартирних, будинкових та поверхових захисних щитках. Таким чином, рубильник купується виходячи з того, де і як він буде застосовуватися.
Види рубильників
Рубильники бувають:
- Перекидними;
- Реверсивними;
- Розривними.
Найпростіший рубильник - перекидний. Він має один або два положення фіксації, кількість комутованих ліній може бути довільним. Ці пристрої встановлюються в спеціальний захищений ящик, ручка при цьому виводиться назовні. Для зручності користування її виготовляють довжиною не менше 20 см. Такі рубильники іноді називають роз'єднувачами або просто вимикачами.
Ще один вид рубильників - реверсивний. Він спочатку складається з двох вимикачів, що і дає йому можливість перемикання з однієї лінії на іншу. Його конструкція виключає подачу на навантаження відразу двох живлячих напруг. Такі рубильники можуть виконуватися як з ручним керуванням, так і з дистанційним (моторним приводом).
Третій вид рубильників - розривний. Він використовується для моментального розриву устаткування з електричним колом і, як правило, використовується в аварійних ситуаціях на виробництві.
Рубильники також можуть бути:
- Однополюсними;
- Двополюсними;
- Триполюсними.
Розташування рукоятки
Варто відзначити, що розташування рукоятки відіграє велику (якщо не визначальну) роль при виборі типу рубильника. Якщо рукоятка знаходиться по центру пристрою, то воно призначене для відключення електричного кола. Тут є одне важливе правило: перед тим як натиснути на рукоятку, розташовану зазначеним чином, ланцюг повинен бути обов'язково знеструмлений. Також ручка може перебувати на бічній поверхні рубильника. Такі пристрої вже не вимагають відключення від мереж, тобто в момент натискання ланцюг може бути під напругою, це безпечно.
Будь-який вид і тип даного пристрою знаходиться в інтернет-складі електроніки RES.ua. До кожного рубильника тут є відповідний опис і фото, що зробить вибір зручним і швидким.
-
Новинки категорії Рубильник
-
Хіти продажу категорії Рубильник в 2023 році
-
Які є найдешевші Рубильник щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Рубильник щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Рубильник в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Рубильник