0грн
Зробити замовленняАвтоматичний вимикач - надійний захист електропроводки та електроприладів
Це комутаційний апарат, призначений для контролю нормальної роботи електричної мережі, відключення аварійних режимів та повторного включення вручну/автоматично при поверненні в нормальний режим роботи.
Перебої з електрикою здатні вивести з ладу будь-яку техніку - від зарядного пристрою для смартфона до пральної машини. Це несе істотні витрати на ремонт, незручність і навіть може призвести до ураження людини струмом. Тому слід заздалегідь подбати про електробезпеку у вашому домі.
Електроавтомати виконують ряд важливих функцій, які сприяють захисту електричних приладів та самої проводки.
Функції:
- Захист обладнання та мережі від струмів перевантаження і кз.
- Може використовуватися як ручний роз'єднувач, рубильник
- У разі використання додаткових контактів, можна знімати сигнал поточного стану і використовуватися для управління двигунами, є можливість управляти дистанційно.
Монтаж автоматів зазвичай виконуються на DIN-рейку або за допомогою гвинтів. Використання DIN більш популярно, так як не вимагає додаткових затискачів і безлічі інструментів, монтаж здійснюється засувкою. На рейку також встановлюють реле, пускачі та інше електротехнічне обладнання, яке потрібно в щитку. Це дозволяє зручно та естетично красиво виконувати монтаж.
Типи автоматичних вимикачів
Залежно від потужності, струму та напруги, на які розраховано комутаційне обладнання існують типорозміри у кожного виробника, але вони дотримуються загальних принципів, щоб була можливість в одному щиті ставити обладнання різних виробників і це не виглядало вроздріб. Захисне устаткування для виробництва і для побуту відрізняються номіналами автоматичних вимикачів і розмірами також.
За способом захисту:
- однополюсний без можливості розриву N-провідника;
- двополюсний;
- з розривом: однофазні та трифазні (трьох-, чотирьохполюсні).
За параметром струму, який він може комутувати:
- A - для електромережі з великою довжиною або розгалуженою системою провідників;
- B - використовується для електромережі з великим перетином проводів, часто там, де використовуються обігрівачі, електроплити;
- C - для мережі з високим струмом (стандартні квартири і будинки);
- D - для обладнання і мережі, де є великі пускові струми (зварювальний апарат, трансформатори для прогріву бетону, двигуни);
- Z - в мережах з електронними та сигналізують приладами;
- K - там, де є індуктивне навантаження (котушки, дроселі).
За типом розчіплювача
- Тепловий - використовується при перевантаженнях;
- Механічний - при коротких замиканнях;
- Електромагнітний - спрацьовує при пропажі активного контакту, розмикає ланцюг.
Незалежно від того що потрібно: однополюсний автоматичний вимикач або кілька полюсів, однофазний або трифазний, необхідно знати параметри мережі, перетин кабелю та навантаження.
Переваги вимикачів
На сьогодні вони є обов'язковою захисною та комутуючою ланкою електромережі. Доцільність встановлення запобіжників дуже низька, тому що сучасні рішення мають переваги:
- Можливість роботи в широкому діапазоні уставок напруги (використовуються розчіплювачі максимальної і мінімальної дії);
- Багаторазова комутація (кілька тисяч), на відміну від постійної заміни плавких вставок запобіжників;
- Може працювати як термомагнітне реле;
- Широкий діапазон номіналів;
- Можливість підбору конкретно під задані цілі;
Звичайно, ціновий діапазон надійних виробників вище, ніж старі рішення, що є певним недоліком, але така ціна обґрунтована безпекою та довговічністю роботи. Конкуренція на ринку, поява нових виробників дозволяє поступово переглядати цінову політику компаній.
Як правильно обрати автоматичні вимикачі
Необхідність заміни обладнання породжує необхідність його коректного вибору по технічних та економічних показниках.
Як правило - на корпус пристрою наносять маркування незмивною фарбою. Воно описує важливі технічні характеристики автомата. На малюнку зображена розшифровка типовго маркування двополюсного електроавтомату від виробника ABB.
- Номінал (потужність). Обирайте прилад виходячи з перетину кабелю, а не потужності обладнання. Так, для кабелю з перетином в 1 мм2 підійде номінал в 10А, а для 6 мм 2 - пристрій на 40-50А.
- Селективність. Щоб відключалася одна лінія, а не кілька відразу, вимикачі повинні спрацьовувати в порядку убування потужності. Наприклад, першим йде прилад на весь будинок на 40А, далі пристрій потужністю 32А на першому поверсі і т.д.
- Клас. Ця характеристика показує, який струм може пропускати прилад без відключення. Справа в тому, що будь-яка техніка під час включення споживає більше струму, ніж під час роботи. Наприклад, лампа розжарювання витрачає в 3-4 рази більше пускового струму, ніж при подальшій експлуатації. Якщо вам потрібні побутові автоматичні вимикачі, купите в Україні пристрою класу "В" або "С": вони розраховані на 3-5 і 5-10 номіналів відповідно.
- Струми короткого замикання. Коли струм перевищуює номінал в сотні разів, відбувається коротке замикання - причина більшості побутових пожеж. Тому чим вище розмикати здатність, тим він надійніший. Оптимальне налаштування для будинку або квартири - 3000А.
- Кількість полюсів.
- Бренд. "Зроблено в Китаї" - це позначення відштовхує багатьох покупців. Але слід звертати увагу не на країну-виробника, а на країну-замовника, адже виробництво в Китаї на офіційних заводах здійснюється під суворим контролем бренду.
На пристрої низької якості або "а-ля" оригінал - ціна може бути нижче в кілька разів. Це також повинно насторожити покупця. Вони можуть функціонувати належним чином, або навпаки не спрацювати в відповідальний момент. Це також важливий показник крім технічних особливостей, який потрібно враховувати.
Автоматичний вимикач - купити в Києві та інших містах України
Це те обладнання, яке захищає не тільки електричну частину, а й у разі аварії зможе їй запобігти, не можна навмання купувати електроавтомати. Не купуйте на ринку або барахолці, адже ніхто не знає в яких умовах він зберігався, а можливо навіть був у вжитку. А це не дає гарантії на правильну роботу.
Необхідно орієнтуватися на спеціалізованих продавців з усіма документами і гарантіями. Ціна дуже залежить від можливостей виробника і яку націнку вони хочуть отримати в результаті. В цьому нові компанії за рахунок меншого прибутку виграють у флагманів електротехніки. Але жорстка конкуренція не дозволяє знижувати якість продукції. Але й не варто купувати найдешевше. Детально вивчити всі пропозиції і не загубитися в сотнях моделей допоможуть наші консультанти.
На сайті також є розділ "Статті", де зібрана вся корисна інформація з даного питання, якщо Ви бажаєте детально вивчити його самі.
-
Новинки категорії Автоматичні вимикачі
-
Хіти продажу категорії Автоматичні вимикачі в 2023 році
-
Які є найдешевші Автоматичні вимикачі щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Автоматичні вимикачі щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Автоматичні вимикачі в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Автоматичні вимикачі