0грн
Зробити замовленняКрім постійного підключення стаціонарної електроапаратури за допомогою клемників є і тимчасове. Це підключення до мережі переносних апаратів. Воно виконується за допомогою силових штепсельних роз'ємів.
Що таке силові роз'єми
Силові роз'єми - це пристрої, що дозволяють підключати до мережі і відключати від неї переносні електроприлади. Найвідоміший роз'єм - це звичайні розетка і вилка. Вони дозволяють здійснювати підключення однофазних електроприладів з струмом споживання до 16А.
Ці пристрої складаються з двох частин:
- Розетка. До неї підводиться напруга і є кілька круглих отворів. Народна назва цієї частини роз'єму - "мама".
- Штекер. Підключається до кабеля і має відповідну кількість штирів різного діаметру. Розмовна назва цієї частини - "тато".
У деяких моделях штирі та отвори не круглої, а плоскої форми. Конструкція пристроїв виключає можливість неправильного включення. Більшість моделей передбачає фіксацію штекера у включеному положенні.
Важливо! При подачі напруги не на розетку, а на штекер, на відкритих штирях з'являється напруга. Це небезпечно для життя!
Ссфери використання
Силові промислові роз'єми використовуються в найрізномінітніших областях промисловості. На будівництві з їх допомогою підключаються пересувні електроустановки - бетономішалки, теплові гармати та інший електроінструмент, а також тимчасові споруди. На виробництві використовуються для тимчасової подачі напруги до пересувного обладнання та підключення рухомих частин стаціонарних електроапаратів.
Ці пристрої мають різну ступінь захисту від погодних умов. Крім роз'ємів, призначених для роботи в приміщенні, є апарати, які можуть використовуватися на вулиці, під дощем і навіть під водою.
З пари пристроїв – розетки, штекера та відрізка гнучкого кабелю виготовляються подовжувачі, що дозволяють використовувати переносну електроапаратуру на різній відстані від основного місця підключення.
Типи роз'ємів за способом монтажу
Є три способи установки силових роз'ємів:
- Панельні. Розетки встановлюються всередині електропанелі для підключення переносного обладнання, що використовується при ремонті. Вилки підключаються до кабеля.
- Настінні. Розетки монтуються на стіну або зовні електрошаф.
- Кабельні. Обидві частини підключаються до кабеля і використовуються в якості подовжувача.
Інформація! Для надійності до рухомої частини роз'єму підключаються гнучкі мідні кабелі, струмопровідні жили яких виготовлені з пучка тонких дротів.
Параметри силових роз'ємів
Вибір моделі роз'ємів силових проводиться по ряду параметрів:
- Номінальний струм. Вибирається величина струму навантаження і буває від 16 до 125А.
- Число полюсів. 2 для постійного струму або однофазного підключення і 3 для трифазного навантаження.
- Кількість контактів. Від 2 для підключення низьковольтної навантаження до 5 для трифазного підключення з нульовим і заземлюючим проводами.
- Ступінь захисту. Залежно від модифікації від IP20, призначені для закритих приміщень, до IP67, які допускається застосовувати під дощем.
Де купити силові роз'єми в Україні
Придбати роз'єм силовий на всій території країни можна в інтернет-магазині RES.UA. Для замовлення необхідно заповнити форму замовлення на сайті або зв'язатися з менеджерами. Номери телефонів вказані на сторінці "Контакти".
Придбати товар можна за передоплатою або післяплатою. Доставка здійснюється самовивозом або транспортними компаніями.