0грн
Зробити замовленняКількість автомобілів, які працюють на бензині, газі або дизельному паливі, постійно зменшується. Це пов'язано з посиленням вимог до наявності шкідливих речовин у вихлопних газах, через що багато власників автомобілів переходять на більш екологічну альтернативу. У власників електрокарів з'являється потреба придбати зарядну станцію для особистого користування. Якщо для заправки звичайного автомобіля необхідно приїжджати на АЗС, то електромобіль можна заряджати вдома або на стоянці в офісі. Однак електромобіль не можна просто підключити до розетки. Для зарядки акумулятора цього транспорту необхідно використовувати мобільні зарядні станції.
Принцип роботи мобільної зарядки
У електрокарах замість бензобака встановлюється літієва акумуляторна батарея, для зарядки якої, необхідний постійний струм. Для перетворення змінної напруги мережі в постійну і управління процесом зарядки в мобільних зарядних станціях для автомобілів встановлюються система управління з контролером та роз'єм для підключення електромобіля.
Процес зарядки відбувається в два етапи:
- Швидка зарядка. Проводиться великим струмом до рівня 80% заряду. Для цього необхідно близько 1 години.
- Повільна зарядка. Є продовженням швидкої і триває до досягнення повного заряду батареї. На цей процес може знадобитися до 8 годин.
Загальна тривалість зарядки залежить від ємності акумулятора, ступеня його розряду і струму зарядної станції.
Типи станцій для зарядки електроавтомобілів
Для зарядки електрокарів використовуються різні типи апаратів, що відрізняються швидкістю зарядки і місцем установки:
- Індивідуальна зарядна станція. Купуються для одного автомобіля і найчастіше встановлюються на стіні. Переносні зарядні станції підключаються до побутової електромережі, їх підбирають для конкретної моделі електрокара.
- Громадська зарядка. Монтується в місцях загального користування та відрізняється високою швидкістю заряду. При установці декількох апаратів вони можуть об'єднуватися в мережу із загальним управлінням та урахуванням спожитої електроенергії. При підключенні акумуляторів до такого пристрою для повного заряду батареї необхідно до 3 годин.
Крім того, зарядні станції діляться на стаціонарні, які кріпляться на стіни або до підлоги, і переносні. Такі апарати можна після установки відключити і перенести на інше місце.
Класифікація зарядок
Існує два типи класифікації зарядних станцій - американська, згідно з якою такі апарати поділяються на 3 рівні, і європейська, по якій пристрої діляться на 4 режими:
- Mode 1. Такі зарядки переносні для автомобілів мають мінімальну потужність і для повного заряду батареї від такого апарату необхідно до 12 годин. Ці станції відрізняються низькою ціною, але рідко використовуються через велику часу заряду.
- Mode 2. Найпоширеніший тип, може застосовуватися для особистого або громадського застосування. Тривалість зарядки таким апаратом складає до 8 годин. Цього достатньо при підключенні електрокара на ніч біля будинку або на повний робочий день біля офісу або підприємства.
- Mode 3. Найпотужніші апарати, які приєднуються до мережі змінного струму. Для зменшення струмового навантаження на мережу деякі моделі підключаються до трифазної мережі 380В. Для зарядки необхідно до 4 годин.
- Mode 4. Досить дорога високошвидкісна зарядка, що заряджає батарею до 80% за 30 хвилин. Найчастіше встановлюється на комерційних зарядних станціях і підключаються до мережі постійного струму. Для цього необхідні окремий випрямляч і виділена лінія 0,4 кВ.
Які параметри потрібно враховувати при виборі зарядок для електроавтомобілів
Одночасно з ростом числа електромобілів збільшується кількість місць зарядки загального користування. Досить багато людей набувають комерційні зарядні станції для свого доходу і встановлюють їх не тільки біля автотрас, але і на платних стоянках, біля офісів і супермаркетів. При необхідності купити мобільний зарядну станцію для електромобілів, перш за все, необхідно враховувати призначення пристрою, споживану потужність апарату і параметри електромережі:
- До 3,6квт і струм менше 16А. Ці пристрої допускається підключати до мережі за допомогою звичайної розетки, що дозволяє використовувати її в будь-яких умовах. Недолік таких апаратів – велика тривалість заряду - до 30 годин, в залежності від ступеня розряду і ємності батарей.
- Від 3,7 до 22 кВт. У таких апаратах застосовуються пристрої Wallbox, які кріпляться на стіні або стовпі (консолі). Тривалість зарядки батарей такими зарядками до 6-12 годин. Найпоширеніші пристрої для індивідуального використання, можливо також застосування на автостоянках. Підключення зарядок проводиться через окрему лінію і автоматичний вимикач.
- 50кВт (DC) або 43кВт (AC). Використовуються на комерційних заправках або гаражах і дозволяють за 20 хвилин зарядити батарею для 100км шляху.
- Більш 50кВт (DC). Встановлюються тільки на комерційних заправках. Через великий зарядний струм підходять не для всіх типів електромобілів.
Не менш важливим фактором, що впливає на вибір пристрою, є тип роз'єму для підключення електромобіля. На жаль, кожна компанія, яка виробляє електричні авто, використовує свою модель роз'єму, тому цей момент необхідно враховувати при підборі зарядки. Звичайно, для підключення можна використовувати спеціальний перехідник, але набагато зручніше, якщо зарядний пристрій спочатку оснащений відповідним кабелем.