0грн
Зробити замовленняНайпоширенішим видом обігріву житлових будинків є водяне опалення. Але крім радіаторів є й інші опалювальні пристрої, одні з яких конвектори електричні.
Електричні конвектори
Електроконвектор - це пристрій, призначений для обігріву повітря за рахунок природного потоку повітря через корпус апарату. Цим він відрізняється від тепловентилятора, всередині якого знаходиться вентилятор, і масляного радіатора, який нагріває повітря не всередині, а зовні пристрою.
Ці апарати кріпляться на зовнішніх стінах приміщень на спеціальних кріпленнях, але можуть мати коліщатка або ніжки для переміщення обігрівача по кімнаті. Такі пристрої використовуються в якості основних і додаткових обігрівачів житлових будинків, магазинів і інших закритих приміщень.
Крім звичайних апаратів є плінтусні конвектори, висотою 20см і довжиною до 2,5 м. Вони встановлюються на стіні над плінтусом або замість нього.
Довідка! У цехах промислових підприємств і відкритих територіях доцільніше використовувати теплові гармати та інфрачервоні обігрівачі.
Конструкція і принцип роботи електроконвектора
Сама назва приладу "конвектор" походить від лат. convectiō - перенесення, перемішування. Принцип дії електроконвектора заснований на природному русі повітря. Усередині корпусу знаходиться нагрівач, при проходженні через який він нагрівається і опалює кімнату.
Рух повітря через конвектор забезпечує швидке прогрівання приміщення:
- вбудований електронагрівач гріє повітря всередині пристрою;
- тепле повітря виходить через верхні отвори в корпусі;
- через нижні отвори всередину апарату надходить холодне повітря.
Є багато видів конвекторів, які виробляються різними фірмами, але вони мають схожу конструкцію - плоский корпус з отворами для вільного протоку повітря зверху і знизу та вбудований нагрівач. Форма корпусу забезпечує спрямований рух повітря через апарат і його ефективний нагрів.
Довідка! Завдяки швидкому руху повітря корпус має температуру не більше 60 ° С.
Всі такі пристрої мають термостат і захист від перегріву. Залежно від моделі конвектор кріпиться на стіні або на ніжках, має нагрівач різної конструкції і може оснащуватися додатковими функціями - пультом ДУ, іонізатором та зволожувачем повітря, таймером і іншими аксесуарами.
Переваги конвекторів електричних
Ці опалювальні прилади мають ряд переваг перед іншими електричними кімнатними обігрівачами:
- Відсутність дозвільних документів. На відміну від дров'яних, газових печей і камінів для використання електроконвекторів настінних і підлогових в якості додаткових обігрівачів не потрібний спеціальний дозвіл. Досить увімкнути пристрій в розетку.
- Дешевше масляних радіаторів. Має просту конструкцію без рухомих частин.
- Підтримує необхідну температуру в кімнаті. Більшість моделей мають вбудований термостат, а деякі обладнані таймером і пультом дистанційного керування з датчиком температури.
- Пожежна безпека. Корпус нагрівається до 60 ° С, апарат також не «випалює» кисень і не пересушує повітря.
Єдиним недоліком є більш повільне нагрівання приміщення в порівнянні з тепловентилятором.
Характеристики, які потрібно враховувати при виборі
Основним фактором при виборі апарату є його потужність:
- при використанні пристрою в якості додаткового обігріву невеликого приміщення, наприклад, ванної кімнати, досить 0,5-1кВт;
- якщо застосовувати електроконвектор як основне опалення, то середнє значення потужності становить 1 кВт на 10м² площі.
Другим за важливістю моментом є тип нагрівача:
- голчастий - найдешевший, але його не можна встановлювати у ванних і інших приміщеннях;
- рубчастий електронагрівач ТЕН - допускається застосовувати у ванній на відстані від 1 метра від крана, при нагріванні і охолодженні злегка тріщить;
- монолітний нагрівач - найдорожчий, але при цьому найнадійніший апарат, має клас захисту IP24.
Важливий параметр при виборі моделі також спосіб установки:
- настінний - конвектор кріпиться стаціонарно на стіні;
- підлоговий - апарат встановлюється на ніжках або коліщатках і його можна пересувати по кімнаті;
- комбінований - корпус має знімні ніжки і його можна застосовувати в обох варіантах.
Купувати конвектор бажано відомих виробників, в магазинах, що надають гарантію на свій товар. Зокрема, добре зарекомендували себе електроконвектори Термія.
Ці апарати можуть мати різні види управління - електронне і механічне, вбудований або виносний датчик температури і інші особливості, кількість яких обмежена лише фантазією виробника.
Вибір місця установки
Для безпечної експлуатації конвекторів та швидкого обігріву приміщення є певні правила установки:
- обігрівач необхідно розміщувати в приміщенні, що обігрівається, а не в поруч розташованій коморі або коридорі;
- електроконвектор заборонено монтувати в запилених приміщеннях;
- нагрівач не можна встановлювати безпосередньо під електророзеткою;
- мінімальна відстань до підлоги і підвіконня має бути не менше 10-12см.
Важливо! При установці необхідно забезпечити вільний вихід повітря з корпусу, не закривати його шторами і тим більше не сушити на конвекторі білизну.
Де придбати конвектори електричні (обігрівачі) в Україні
Купити електроконвектори з гарантією в усіх регіонах країни можна у вінницькому складі інтернет-магазину RES.UA. Доставка можлива самовивозом або транспортними компаніями по Украні.
Для придбання необхідно заповнити форму замовлення на сайті, через чат або зателефонувати менеджерам компанії по одному з телефонів, зазначених на сторінці "Контакти".
-
Хіти продажу категорії Електроконвектори в 2024 році
-
Які є найдешевші Електроконвектори щоб купити в Україні
-
Ціна товарів в категорії Електроконвектори