0грн
Зробити замовленняПлавкий запобіжник - пристрій в електричному ланцюзі, призначений для захисту компонентів схеми, або всього ланцюга, від перевищення допустимих режимів роботи. У більшості, встановлюється на вводі живлення пристрою, що захищається з можливістю оперативної заміни.
Всі вони працюють за одним принципом - руйнування плавкої вставки. Ця деталь є єдиним провідником виробу та захисним елементом. Властивості матеріалу підбираються так, що при нормальних умовах вона ніяк не впливає на роботу, а при виникненні аварійної ситуації - перевищенні напруги живлення або струму, споживаного пристроєм, швидко починає плавитися і розмикає ланцюг, оберігаючи елементи від пошкоджень. Простий запобіжник являє собою легкоплавкий елемент, укладений в корпус з діелектрика з способом кріплення в електричному ланцюзі, в маркуванні обов'язково позначаються номінальний струм і робоча напруга.
Варіанти конструкцій.
У виробах на малі струми, до 20 А, застосовується мідний або алюмінієвий дріт, рідше використовуються сплави. Виготовляються в скляному, керамічному виконанні у вигляді циліндра, в торцях якого встановлюються контакти. Можуть оснащуватися найпростішим індикатором спрацьовування - безпосередньо на плавкый вставці або на контактних площадках.
Для запобігання електричної дуги, яка в деяких випадках утворюється в момент згоряння дроту, корпус для підвищених струмів заповнюється кварцовим піском. Для захисту промислового обладнання та систем енергопостачання використовуються ножовий тип.
Найбільш поширені запобіжники ПН-2 - до 630 А, виготовляються в фарфоровому виконанні квадратного перетину. Плавка вставка в моделях має спеціально розраховану форму для ефективного гасіння дуги, може складатися з декількох мідних стрічок. Високовольтні прилади типу ПТ і ПКТ виробляються в циліндричному корпусі, розраховані на напруги до 35 кВ. Пробкові найчастіше використовуються в промисловому обладнанні для захисту окремих частин приладів, мають плавку вставку, заміняється.
Класи і стандарти плавких запобіжників.
При короткому замиканні велике значення має час, за який запобіжник розриває ланцюг. Прийнята система класифікації, яка розрізняє кілька типів, які охоплюють маркуванням: a - захист від короткого замикання, g - від короткого замикання і перевантаження, друга буква відноситься до обладнання
- B - використання в шахтах
- R - захист напівпровідникових пристроїв
- S - середній час при перевантаженні
- F - слабкострумові схеми
- G - універсальне застосування
- L - захист розподільних пристроїв
- Tr - трансформатори
Позначення, в більшості випадків, наносяться на поверхню перед зазначеним номінальним струмом і дають можливість вибрати модель з відповідними параметрами. Стандарти корпусів і сполучних розмірів у кожного виробника не однакові, але найчастіше вдається знайти аналог серед доступного асортименту, при цьому уточнивши і інші характеристики.
Обирайте вироби в інтернет-складі електрики RES.UA, в асортименті більше 70 позицій. Неможливо вибрати самому - замовляйте зворотний дзвінок і наші менеджери допоможуть вам визначитися.
-
Новинки категорії Низьковольтні запобіжники
-
Хіти продажу категорії Низьковольтні запобіжники в 2023 році
-
Які є найдешевші Низьковольтні запобіжники щоб купити в Україні
-
Які самі дорогі Низьковольтні запобіжники щоб купити в Україні
-
Популярні товари категорії Низьковольтні запобіжники в 2023 році
-
Ціна товарів в категорії Низьковольтні запобіжники