0грн
Зробити замовленняАсинхронний електродвигун на виробництві та в побуті: сфери застосування
Ці приводи змінного струму мають найширше застосування серед приводів в промисловості та для побутових потреб. Використовуються для перетворення електричної енергії в механічну.
Це обумовлено їх надійністю конструкції, можливістю регулювання швидкості обертання і оптимальними габаритами.
Для власних потреб частіше використовується однофазний двигун, де має місце двухприводна система, на виробництві необхідні трифазні приводи.
Стрічкові конвеєри, вентилятори, лебідки, підйомні крани, насоси, верстати, ліфти - це далеко не повний список устаткування, де використовуються двигуни з різними типами ротора (переважно короткозамкнутий).
Вони можуть підключатися за двома основними схемами: "зірка" і "трикутник". Перевагою першого способу є те, що воно йде вже з заводу і двигун готовий до підключення 380 В, має вище ККД. Другий спосіб необхідно використовувати тоді, коли лінійну напругу необхідно знизити до фазного та підключити трифазний як однофазний електромотор.
При виборі в каталозі необхідно орієнтуватися на характеристики:
- потужність;
- напруга;
- частота обертів;
- сила струму;
- кут зсуву фаз;
- ККД.
Існують і другорядні показники, які можуть впливати на вибір пристрою, але вони підбираються під конкретні потреби.
Конструкція
Прилад складається з основних вузлів, які в свою чергу мають ряд додаткових деталей:
- вал
- підшипники
- підшипникові щити
- лапи: спосіб кріплення на основу
- захисний кожух
- задні підшипники
- крильчатка
- додаткові щити
- ротор
- статор
- клеми.
Принцип роботи асинхронного двигуна заснований на виникненні змінного електромагнітного поля між основними вузлами: статором і ротором, вони є основними частинами. Статор нерухомий, збирається з виробничої сталі у вигляді листів. У пази спеціальним способом укладаються обмотки фаз. Осі їх зрушені на 120 градусів. Як зазначалося вище, можуть з'єднуватись в трикутник або зірку. На табличці приладу вказується заводське виконання
Ротор може бути короткозамкнений або фазний. Перший виготовлений також з листів сталі, в пазах якого перебувають алюмінієві або мідні (для великої потужності) стрижні, замкнуті з торцевими кільцями. В фазному виконанні обмотка схожа на статорну, кінці підключені до щіток, куди можна підключати додатковий резистор. Це дозволяє змінювати опір ротора для зменшення пускових струмів.
Види асинхронних електродвигунів
Типи приводів визначають їх основну сферу застосування.
- За кількістю робочих фаз: одно-, дво-, трифазні;
- За типом ротора: з короткозамкненим та фазним;
- За захищеністю: бризкозахищеність та закриті, вибухозахищені
Також існують вузькоспрямовані конденсаторні мотори, з розщепленим полюсом, з немагнітним ротором.
Де придбати асинхронний двигун
Коли постає питання покупки устаткування краще віддати перевагу офіційним дистриб'юторам, наприклад res.ua. Це не тільки гарантія отримати оригінальний товар, але також наявність сервісного центру, необхідних комплектуючих і запчастин. Магазин пропонує оптові ціни без шкоди якості. Представлені як невеликі моделі, так і потужні приводи для промисловості. Всі товари знаходяться в відповідних умовах зберігання, що гарантує довгу роботу механізмів, адже від них залежить не тільки налагоджений виробничий процес, а й безпека персоналу.
-
Хіти продажу категорії Асинхронні двигуни в 2024 році
-
Які є найдешевші Асинхронні двигуни щоб купити в Україні
-
Ціна товарів в категорії Асинхронні двигуни