Каталог товарів
Вам передзвонити?

Вуличні світильники - типи, призначення, допомога при виборі

 1. Вимоги до світильників зовнішнього установки
 2. Типи вуличних світильників
 3. Залежно від того як світло розподіляється, виділяють
 4. За місцем установки і методом кріплення світильники діляться на:
 5. За типом ламп, які використовуються в світильниках, найбільш популярні

Залежно від площі, яку необхідно освітлювати, висоти конструкцій, питання як вибрати вуличні світильники, стає актуальним, тому що потрібно забезпечити оптимальне освітлення без перевитрат на експлуатацію та ремонт.

Микола Селезньов

Експерт Інтернет магазину «РЕС.юа»

При виборі зовнішнього та внутрішнього освітлення необхідно враховувати різні критерії вибору. Якщо для внутрішнього основний показник - колір, то для зовнішнього - потужність світлового потоку (світловіддача), економічність ламп, термін експлуатації. Під час вибору освітлювальних приладів потрібно визначиться з місцем установки і призначенням, яке він буде виконувати.

Світильники, які використовуються для освітлення вулиць, відкритих територій відповідають критеріям надійності, довговічності, економічності. Важливим є автономність роботи і відсутність постійного обслуговування та ремонту. Це знизить витрати на амортизацію приладів та додаткові турботи.


Вимоги до світильників зовнішнього установки

Всі освітлювальні прилади на вулиці піддаються дії несприятливих атмосферних умов: волога, пил, перепади температури. Під час вибору вуличних світильників враховуються такі характеристики:

 • Ступінь захисту IP. Для зовнішнього освітлення вибираються світильники з IP43, IP44 або вище. Вони захищені від попадання дрібних речей і вологи. Більш високий клас (IP54, IP65) встановлюється в агресивному середовищі, вартість набагато вища, хоч вони не повністю вологонепроникні, але потрапляння води не призведе до пошкодження.
 • Тип скла. У таких світильниках використовується ударо- та термостійке скло. Якщо передбачається використання світильника як елемент декору майданчиків, тоді застосовується з візерунками, рельєфне. Скло передає ефекти бульбашок, пилу, хвиль.
 • Автономність роботи. Сучасні світильники часто оснащуються датчиками. Вони включаються тільки при наближенні людини. Це зручно і економічно, так як є багато місць і вулиць, де в темний час доби майже не буває руху. У місцях, які важко обслуговувати доцільно ставити освітлення, яке працює на сонячній енергії (сонячні панелі), що накопичується в світлий час доби.
 • Механічна стійкість. Матеріали, з яких виготовлені вуличні світильники, повинні бути довговічними. Метал вибирається антикорозійним, пластик надійним, скло не змінює колір і не мутніє з часом.
 • Функціональність. Перевага вуличного світильника - робота в яскравому або приглушеному режимі.


Світильник садово парковий на сонячній батареї


Типи вуличних світильників

 1. Світильники для загального використання;
 2. Спеціалізовані (сигнальні, пошукові світильники, які використовуються в флоті, оборонних організаціях, маяках; прожектори для спец ефектів).


Залежно від того як світло розподіляється, виділяють

Круглосимметричні і симетричні світильники. Другі діляться ще на одно- і двохплощинні.


За місцем установки і методом кріплення світильники діляться на:

 1. Консольні (для освітлення вулиць, пішохідних переходів);

2, Лінійні (використовуються для підсвічування будівель);

3, Садово-паркові (використовуються для створення оптичного ефекту від підсвічування рослин, кущів. Залежно від задумок ландшафтних дизайнерів, можуть бути із спрямованим або розсіяним світловим пучком, різними лінзами);

Популярні світильники даного типу:


Світильник куля


Тротуарні світильник


Торшерний (декоративний світильник, який часто встановлюють у парках, на алеях).


За типом ламп, які використовуються в світильниках, найбільш популярні

 • Галогенні;
 • Натрієві;
 • Світлодіодні

Галогенні прожектори працюють в діапазоні від м'якого жовтого до холодного білого кольору, термін експлуатації в 2 рази довший стандартних ламп розжарювання. Лінійка потужностей становить від 3 до 20 000 Вт. В даному випадку потужність регулюється за допомогою димерів. Використовується для освітлення мостів, вулиць, а також банерів, виставок, відкритих просторів. Перевагами є слабка чутливість до перепадів напруги, широкий діапазон світловий температури, тривалий термін служби, механічна міцність.

Натрієві світильники відрізняються жовтим кольором і використовуються в дизайні ландшафту. Переваги: світловіддача при низькому споживанні електроенергії, легко обслуговуються, термін служби складає більше 30 000 годин.


Світлодіодний прожектор


Світлодіодні світильники широко поширені не тільки для внутрішнього, а й для зовнішнього освітлення. При потужності 15-30 Вт термін служби може складати до 120 000 годин, з допомогою схеми управління змінюються кольори і режими роботи. З світлодіодних стрічок або одиничних елементів формуються світлові композиції і ефекти.

Купити вуличні світильники різних типів та призначення можна в інтернет-складі RES.UA. Ми надаємо широкий асортимент товарів. Вибирайте те, що потрібно саме вам. Якщо виникли проблеми чи питання при виборі, зв'яжіться з нашими менеджерами.

Коментарі
Схожі статті
04.02.2020
Чому саме світлодіодне вуличне освітлення
Чому саме світлодіодне вуличне освітлення
Чи знали Ви, що ККД звичайної лампочки розжарювання складає близько 2%-5%(інші 95% йдуть на нагрів)? При таких показниках використання електроенергії зовсімне ефективне, бо вона майже вся спрямовується не на випромінювання світла...
14.03.2021
Датчик ДР-09 Аско - докладний відеоогляд: розпакування, підключення від RES.UA
Датчик ДР-09 Аско - докладний відеоогляд: розпакування, підключення від RES.UA
Відеоогляд датчика руху ДР-09 Аско (A0220010018). Це сучасний прилад, який відмінно підійде для приміщень які не потребують постійного освітлення...
28.07.2023
Переваги світлодіодних ламп
Переваги світлодіодних ламп
Світлодіодне освітлення, здобуло популярність серед простих споживачів нещодавно. Все частіше люди почали цікавитись цим інноваційним освітленням, але що ж призводить до виникнення такого бажання купити світлодіодні лампи.....