Каталог товарів
Вам передзвонити?

Як обрати ПЗВ для бойлера

 1. Навіщо потрібно встановлювати ПЗВ для бойлера
 2. Призначення та принцип дії
 3. Переваги використання
 4. Установка ПЗВ для бойлера
 5. Як підібрати УЗО для бойлера
 6. Яких виробників краще обирати
 7. Де придбати УЗО в Україні

Захисні пристрої потрібні не тільки для квартири або будиноку, але і для окремих електроприладів. Один з таких апаратів - пристрій захисного відключення, або ПЗВ.

Пристрій захисного відключення - це апарат, що відключає електрообладнання при порушенні ізоляції або при ураженні людей напругою.

Працює він за принципом порівняння струмів в фазному і нульовому провідниках. При аварійних ситуаціях рівність струмів порушується, що призводить до спрацьовування захисту.
 

Навіщо потрібно встановлювати ПЗВ для бойлера

Бойлер є електроприладом, всередині якого знаходиться вода. При порушенні герметичності або перегорання нагрівача корпус апарату, водопровідні труби та кран виявляються під напругою, тому бойлер потребує додаткового встановлення ПЗВ, крім загального апарату, який підключається відразу після ввідного автомата.

Призначення та принцип дії

Усередині приладу знаходиться трансформатор струму з первинними мережевими - нульовий і фазної і вторинною обмоткою. У справному бойлері величина струму, що протікає по нульовому і фазному провіднику, однакова, мережеві обмотки компенсують один одного і через вторинну обмотку струм не йде.


При порушенні ізоляції з'являється струм витоку, що порушує рівність в проводах і мережевих котушках, у вторинній котушці з'являється напруга, що призводить до спрацьовування захисту.

Важливо! Корпус бойлера необхідно заземлити. Це необхідно для більшої безпеки людей і більш надійної роботи захисту.

Переваги використання

При порушенні ізоляції в мережі ПЗВ відключає все електрообладнання, підключене після нього. Розміщення приладу поруч з бойлером забезпечує селективність захисту - відключення тільки пошкодженого електроприладу. При цьому інша частина електропроводки залишається під напругою, що полегшує пошук несправності.
 

Установка ПЗВ для бойлера

Монтаж цього пристрою захисту проводиться поруч з нагрівачем в загальному розподільчому щитку з автоматичним вимикачем.

Схема підключення

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Допускається використання замість двох окремих пристроїв - ПЗВ та автомата одного - диференціального автомата.


 

Як підібрати УЗО для бойлера

Вибір пристроїв захисту проводиться за номінальним струмом нагрівача, вказаною в паспорті. При відсутності цих даних струм обчислюється за формулою I = P / 220, де Р - потужність апарату (кВт).

Важливо! Струм спрацьовування повинен бути 30мА.
 

Яких виробників краще обирати

При установці УЗО важливо, щоб апарат був виготовлений якісно, а параметри відповідали зазначеним. Тому купувати пристрої захисту необхідно в сертифікованих магазинах, які випущені відомими виробниками та багато років виробляють подібну продукцію і мають хорошу репутацію.

Серед таких фірм можна відзначити наступні:

 • Schneider Electric - французська компанія, яка виробляє продукцію з високим та середнім ціновим сегментом. Серія easy9 - бюджетний варіант з бездоганною якістю.
 • ETI – компанія, що виробляє електроустаткування високої якості. Країна виробник – Словенія. Не так давно зайшла на український ринок, але завдяки якості та прийнятній ціні знайшла багато прихильників продукції.
 • АСКО-УкрЕМ. Це українська компанія, що працює з 2001 року. Вона виробляє якісне обладнання та пропонує його за бюджетними цінами.
 • Eaton. Американська компанія, що працює з 1911 року. Займається виробництвом гідравлічного та електрообладнання для автомобільної промисловості та авіабудування. Продукція відрізняється високою якістю.
 • IEK Україна. Більше 15 років виробляє пристрої захисту, пускачі та інше електрообладнання. Працює під міжнародною торговою маркою IEK.
 • ABB. Цюріх, Швейцарія. Займає одне з основних місць в світі в області промтехнологій. Працює компанія з 1988 року.
 • VIKO. Туреччина Стамбул. Випускає до 100млн одиниць низьковольтного електрообладнання на рік, 40% якого експортується в Європу, Азію, Близький Схід і Африку.

Де придбати УЗО в Україні

Склад-магазин RES.UA є офіційним постачальником продукції цих та інших компаній, які є у продажу на сайті. На весь товар є сертифікати якості. Купити УЗО для бойлера можна, заповнивши форму на сайті або зателефонувавши по одному з телефонів, зазначених на сторінці "Контакти" . При наявності питань менеджери інтернет-магазину нададуть консультацію за допомогою онлайн-чату. Доставка здійснюється по всій Україні з Вінниці самовивозом або транспортними компаніями.

Коментарі
Схожі статті
14.05.2020
Пошук та усунення несправностей при спрацьовуванні ПЗВ
Пошук та усунення несправностей при спрацьовуванні ПЗВ
Для безпеки людей, що живуть в будинку і користуються електроприладами, в електричному щитку встановлюється пристрій захисного відключення, або ПЗВ..
02.03.2017
Різниця між пристроєм захисного відключення та диференційним автоматом
Різниця між пристроєм захисного відключення та диференційним автоматом
ПЗВ та дифавтомати виглядають майже однаково, але мають певні відмінності у функціональності, розглянемо докладніше:....
09.01.2023
Система електроопалення: основні поняття.
Система електроопалення: основні поняття.
З кожним роком ціни на природний газ для населення України, значно зростають. У зв'язку з цим багато власників будинків, які зараз опалюються газовими котлами, почали подумувати про те, чи не економніше чи перейти на електричне опалення, або використ..