Каталог товарів
Вам передзвонити?

Пошук та усунення несправностей при спрацьовуванні ПЗВ

 1. Структурна схема роботи ПЗВ
 2. Перевірка захисної апаратури
 3. Пошук пошкоджень в мережі
 4. Купити ПЗВ

Для безпеки людей, що живуть в будинку і користуються електроприладами, в електричному щитку встановлюється пристрій захисного відключення, або ПЗВ. У разі спрацьовування захисту його не можна відключати, а необхідно знайти і усунути несправність.Перевірка захисної апаратури

Перш за все необхідно перевірити сам пристрій. Перевірити ПЗВ можна двома способами:

 1. Поставити ручку ПЗВ в початкове положення (перевести вгору). Якщо захист спрацьовує знову, то порушена ізоляція в проводці або електроприладах, які підключені після апарату.
 2. При відсутності повторного відключення пристрою його справність перевіряється натисканням кнопки "ТЕСТ". У цьому випадку захист повинен спрацювати. Відсутність спрацьовування говорить про несправність ПЗВ та необхідність його заміни.

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Якщо перевірка ПЗВ показала його справність, і не було повторного відключення, то причиною спрацьовування був короткочасний витік струму. При повторному спрацюванні необхідно шукати пошкодження ізоляції у мережі та апаратурі.

Пошук пошкоджень в мережі

 1. Вимкнути всі автомати захисту, які підключені після ПЗВ і зробити повторне включення. При спрацьовуванні апарата і використанні однополюсних автоматів в однофазних мережах і триполюсних в трифазних необхідно від'єднати нульові провідники від загальної шини. Також може бути порушення ізоляції між цими проводами та заземленими корпусами електроприладів. Тривалі спрацьовування вказують на несправність захисного пристрою.
 2. При відсутності відключення захисту - по одному підключити нульові дроти і включити всі автомати. При підключенні лінії, в якій є порушена ізоляція, ПЗВ відключиться.
 3. Вимкнути всі електроприлади. Звести рукоятку приладу. Спрацьовування говорить про порушення ізоляції в проводці. Необхідно провести її ремонт.
 4. Відсутність відключення вказує на несправність в приладах. Вони по черзі підключаються до мережі, при включенні несправного електроприладу спрацьовує захист.
 5. Включаються в роботу всі пристрої, окрім несправного. Знову перевірити справність захисту натисканням кнопки "ТЕСТ".

Пристрій захисного відключення є необхідним елементом домашньої електромережі. Знання того, як перевірити ПЗВ і знайти місце пошкодження дозволяє підвищити безпеку людей, що живуть в будинку.


Якщо ви ще не вибрали ПЗВ для будинку, в інтернет-складі електрики RES.UA у вас є можливість купити ПЗВ за розумними цінами з доставкою по всій Україні. В асортименті більше 9 провідних брендів різної цінової категорії. Для допомоги у виборі - проконсультуйтеся з нашими менеджерами, вони нададуть всю технічну інформацію і допоможуть замовити оптимальний прилад.

Коментарі
Схожі статті
07.11.2018
Як обрати ПЗВ для бойлера
Як обрати ПЗВ для бойлера
При порушенні герметичності або перегорання нагрівача корпус апарату, водопровідні труби і кран виявляються під напругою, тому бойлер потребує додаткової установки ПЗВ, крім загального апарату, який підключається відразу після вступного автомата .....
02.06.2016
Як вибрати магнітний пускач
Як вибрати магнітний пускач
Магнітний пускач має в конструкції як контактор, так і реле захисту від струмів перевантаження, блок-контакти, кнопки «Start», «Stop». Можливі варіанти виконання в одному корпусі з автоматичним .....
02.03.2017
Різниця між пристроєм захисного відключення та диференційним автоматом
Різниця між пристроєм захисного відключення та диференційним автоматом
ПЗВ та дифавтомати виглядають майже однаково, але мають певні відмінності у функціональності, розглянемо докладніше:....