Каталог товарів
Вам передзвонити?

Класифікація та сфери використання інверторів напруги

  1. Трифазні і однофазні інвертори напруги
  2. Режими роботи інверторів напруги
  3. Інвертор напруги та сонячні батареї

Invertor   Багато хто зстрічався з проблемою використання електрообладнання в мережах з постійним струмом та недостатньою, для його експлуатації, напругою. Для вирішення даної проблеми використовується інвертор. Це прилад, завдяки якому можливе перетворення постійного струму в змінний. Так, наприклад, даний прилад може перетворити постійний струм з напругою 12В в змінний струм з напругою 220В і частотою 50Гц, що використовується більшістю побутових приладів.

 

Інвертори напруги можна умовно розділити на трифазні і однофазні.

   Однофазні інвертори застосовуються в основному для побутових потреб. Одні можуть забезпечувати синусоїдальну вихідну напругу - це більш досконалі і дорогі інвертори. Інші забезпечують напругу, що замінює синусоїду, тобто напругу спрощеної форми. Зазвичай в побутових приладах допустимо використовувати напругу спрощеної форми.

   Трифазні інвертори застосовуються для створення мережі трифазного струму. Такий використовується в тягових перетворювачах, в електродвигунах та в електроприводі різноманітних локомотивів, теплоходів, тролейбусів і т.п.

Використання чистої синусоїди важливе для медичного та вимірювального обладнання, лабораторних приладів, професійної аудіо та відео апаратури тощо.

 

Інвертори напруги можуть функціонувати в трьох режимах:

1. Робочий режим (відповідає номінальній потужності інвертора).

2. Режим перевантаження (інвертори можуть віддавати потужність в 1,5 рази більше номінальної потужності).

3. Пусковий режим (інвертор здатний віддавати потужність, що перевищує номінальну в 2 рази).

 

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Інвертори в автомобілях:

Відповідно до норм, напруга бортової мережі у більшості авто становить 12В, тим часом, як більшість пристроїв, які ми використовуємо в побуті, підходять для напруги 220В. Іншими словами, підключити їх безпосередньо до автомобільної мережі не можна. Однак, на сьогоднішній день, таку проблему досить просто вирішити, скориставшись інвертором, що перетворює постійну напругу автомобіля на змінну.

   Як правило, напруга бортової мережі більшості автомобілів складає 12 вольт, в той час, як багато пристроїв, якими ми звикли користуватися в побуті, розраховані на напругу 220 В. Тобто, користуватися такими пристроями, підключаючи їх безпосередньо до автомобільної мережі, не вийде.

   На щастя, сьогодні вирішити таку проблему досить просто, якщо скористатися спеціальним перетворювачем - інвертором, що перетворює постійну напругу автомобіля в змінну напругу 220В і частотою 50 Гц, аналогічну тій, що ми маємо в побутовій мережі.

   Завдяки такому перетворювачу, в автомобілі можна користуватися багатьма пристроями, розрахованими на живлення 220В, наприклад, можна підключати «зарядки» різних мобільних і мультимедійних пристроїв, фотоапаратів, відеокамер, ноутбуків, і багато інших пристроїв, якими без інвертора користуватися в автомобілі не вийде.

 

Інвертор напруги та сонячні батареї.

   В побудові фотоелектричної системи на основі сонячних батарей, інвертор також відіграє важливу роль. Сонячні панелі, так само як і акумулятори, виробляють постійний струм напругою 12, 24 або 48 вольт, що заряджає акумулятори. Підключивши інвертор до акумулятора, ми отримуємо змінний струм з напругою 220В. І вже безпосередньо до інвертора підключаються всі необхідні побутові прилади.

   Існують так звані «Інвертор / зарядні пристрої», які можуть додатково заряджати акумулятори від електромережі. Їх доцільно застосовувати, якщо сонячні батареї використовуються у всі пори року і взимку не можуть самостійно повністю заряджати акумулятори. Дані інвертори в комплекті з акумуляторами можна використовувати і без сонячних панелей. У такому випадку інвертор самостійно заряджає акумулятори від мережі 220В, а коли мережа зникає, він живить побутові прилади від цих акумуляторів.

   Якщо ви зацікавлені у тому щоб купити інвертор, звертайтесь до наших менеджерів які невідмінно допоможуть вам підібрати необхідне обладнання. Ми пропонуємо широкий асортимент та гарні ціни на інвертор.

 

Коментарі
Схожі статті
21.07.2023
Чи вигідно заощаджувати за допомогою сонячних батарей
Чи вигідно заощаджувати за допомогою сонячних батарей
Велику частку витрат при будівництві заміського будинку складають витрати на підключення до центральних комунікацій, зокрема до електричних мереж. Та й щомісячні платежі за електроспоживання вже побудованого будинку виявляються чималими, причому тари..
27.07.2023
Як вибрати сонячні панелі
Як вибрати сонячні панелі
Система електропостачання, яка заснована на роботі сонячних модулів, на сьогоднішній день є однією з найпопулярніших...