0
0
0
Каталог товарів

Як підключити прохідний вимикач

 1. Особливості конструкції прохідного вимикача
 2. Призначення і сфери застосування комутуючого пристрою
 3. Схема і порядок підключення вимикача
 4. Де вигідно купити в Україні вимикачі прохідні
маркування прохідного вимикача

Прохідний вимикач - комутуючий прилад для дублюючого «включення ↔ виключення» побутових та промислових світильників. Оснащення такими елементами полегшує управління освітленням з віддалених місць території.

Перебуваючи на протилежному кінці прольоту, коридору або іншому поверсі будівлі, користувачеві немає необхідності спеціально повертатися до вимикача. Оперативно провести відключення можна натисканням клавіші найближчого прохідного вимикача, задіяного у схемі електроживлення.
 

Особливості конструкції прохідного вимикача

З чого складається одноклавішний вимикач прохідний та комутуючій пристрій з декількома клавішами? Простий одноклавішний вимикач комутує електричний ланцюг, що складається тільки з одного підходящого проводу. Пристосування відрізняється від звичайного вимикача додатковим вивідним контактом. Прохідний вимикач має три контакти: одну клему на вводі і дві вихідні клеми для управління одним контуром або лінією освітлення.

Вимикач з двома клавішами має шість контактів для керування 2-ма контурами: тобто двома вхідними плюс чотирма вихідними. З трьома - дев'ять: трьома вхідними і шістьма вихідними, і так далі.

типи прохідних вимикачів

Зовні, якщо не знати кількість контактів, прохідний вимикач не відрізняється від звичних двоконтактних виробів. Тільки на клавіші присутній значок з 2, розгорнутих основами один проти одного, трикутників. Істотна відмінність полягає в контактній групі, прихованої в ізолюючому корпусі. За принципом дії такі електроустановочні вироби правильніше назвати непрохідними вимикачами, а перемикачами.
 

Призначення і сфери застосування комутуючого пристрою

Застосування прохідного вимикача доцільно на територіях з великою площею, в будівлях і спорудах з протяжними приміщеннями, довгими коридорами та тунелями:

 • в освітленні стадіонів, оздоровчих комплексів, ТРЦ;
 • на вокзалі і прольотах виробничих корпусів;
 • концертному та виставковому залі, галереї;
 • підземному переході, багатоповерховому будинку з довгими коридорами і сходами, підвальному приміщенні.

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Чи можна застосовувати один прохідний вимикач, схема якого розрахована за задумом на використання в парі? Одиночний виріб, локалізований електричного ланцюга, виконуватиме функції звичайного вимикача, просто «включаючи ↔ вимикаючи» подачу електроживлення до світильника або іншого навантаження в мережі.

Схема і порядок підключення вимикача

Як підключити прохідний вимикач? Схемою підключення прохідного вимикача передбачено розмикання одного ланцюга при одночасному замиканні іншого. Цей принцип перемикання контактів забезпечує парну роботу обох вимикачів при управлінні віддаленим джерелом світла. Таким чином, будь-який вимикач знаходиться в постійній готовності подати або відключити напругу живлення електроприймача.

схема підключення прохідних вимикачів

Як правильно підключити прохідний вимикач з однією клавішею? В першу чергу необхідно зафіксувати робочі механізми 2-х виробів у підрозетниках за допомогою розпірних лапок або іншої сполучної арматури:

 1. відповідно до схеми на зворотному боці виробів на 1-й загальний "C" (Common) контакт одного вимикача приєднується фазний провід від загальної лінії, контакт іншого вимикача з'єднується з нульовим проводом через лампу світильника;
 2. 2-й (P) і 3-й (P) контакти перекидних сегментів одного перемикача з'єднують з аналогічно пронумерованими клемами іншого прокинув довгих проводів-перемичок;
 3. вставити клавіші, закрити накладної рамкою і перевірити підключення прохідного вимикача безпосередньо в роботі.

Де вигідно купити в Україні вимикачі прохідні

Шукаєте, де купити прохідні вимикачі? Пропоновані RES.UA товарні позиції підходять для використання в житловому будинку і на промисловому об'єкті. Звернувшись до нас, покупець отримує бонус у вигляді ряду істотних переваг:

 • можливість вибрати оптимальний електроустановочний виріб з широкого асортименту за каталогом компанії;
 • заощадити за рахунок розумної оптової та роздрібної ціни пропонованих товарних позицій;
 • отримати допомогу менеджерів компанії при виборі і калькуляції вартості замовлення;
 • не сумніватися в якості продукції, підтвердженої супровідними документами виробника;
 • оперативно отримати партію товару в будь-якому регіоні України.

Різноманітні форми і широка палітра кольорів продукції дозволяють вибрати екземпляр під будь-який інтер'єр. Пропоновані вимикачі мають стильний дизайн, вони легко монтуються і встановлюються. Це робить процес установки виробів легким, а експлуатацію ергономічною.

Коментарі
Схожі статті
17.02.2016
Як вибрати розетки та вимикачі
Як вибрати розетки та вимикачі
У сучасному світі кожна людида щодня користується електричними розетками та вимикачами. Тому потрібно знати, як правильно вибрати вимикачі та розетки, які підійдуть згідно того самого критерію, який Вам потрібен. Про це йтиметься в цій статті...
13.10.2020
Розетки та вимикачі серії RAIN Lezard - конструкція та підключення
Розетки та вимикачі серії RAIN Lezard - конструкція та підключення
Серія RAIN це розетки та вимикачі, які виготовлені з найкращих матеріалів, такі вироби прослужать не один десяток років.....
31.07.2023
Розетки та вимикачі: вибір по виробникам
Розетки та вимикачі: вибір по виробникам
Напевно, багато хто задаэться питанням про те, як же правильно обрати розетки та вимикачі, на що звернути увагу, а що має насторожити. Адже ні для кого не секрет, що неправильний вибір таких важливих приладів може не тільки зіпсувати інтер'єр, але та..