Каталог товарів
Вам передзвонити?

Як вибрати розетки та вимикачі

  1. Критерії вибору розеток
  2. Тип монтажу
  3. Ступінь захисту
  4. Кількість електроприладів
  5. Розетки із заземленням або без
  6. Критерії вибору вимикачів
  7. Світлорегулятори або димери
  8. Вимикачі з підсвічуванням
  9. Дизайн

У сучасному світі кожна людина щодня користується електричними розетками та вимикачами. Справність таких пристроїв вкрай важлива для безпеки при використанні, так як, по ним проходить електрична напруга 220 В. Також важливо, щоб вони були зручними у використанні. Тому потрібно знати, як правильно вибрати вимикачі та розетки, які підійдуть згідно того самого критерію, який Вам потрібен. Про це йтиметься в цій статті.

 

Критерії вибору розеток

Розетка - пристрій, через який можна підключити електричний або телефонний прилад до мережі, а також, розетка може мати рамку яка поєднує кілька розеток або вимикачів.

При виборі розеток слід звернути увагу на наступні критерії.

Тип монтажу

 

 

Вбудовані - зазвичай використовуються в квартирі, де проводка, прихована. При такому монтажі всі струмопровідні елементи знаходяться в стіні, а це дуже зручно і безпечно. Зовні видно лише лицьову панель пристрою. Накладні - встановлюють в приміщеннях, в яких присутня відкрита проводка. Такий монтаж використовується в будинках старої споруди, в гаражах або в промислових приміщеннях.

 

Ступінь захисту

У разі використання електроприладів в приміщеннях з підвищеною вологістю пристрої повинні мати відповідний вологозахист. Для цього використовуються розетки із захисними кришками. Спеціальна кришка закриває весь корпус і перешкоджає проникненню всередину вологи.

Залежно від приміщення в яких використовуються пристрої існує маркування IP, що складається з двох цифр, кожна з яких відповідає за певні вимоги захисту. У наступній таблиці представлена ​​розшифровка цифр IP.

Розшифровка цифр IP захисту
Перша цифра Захист від проникнення всередину виробу сторонніх предметів і пилу Друга цифра Стійкість до впливу вологи
0 захисту немає 0 захисту немає
1 захист від твердих частинок розміром від 50 мм 1 захист від вертикально падаючих крапель
2 захист від твердих частинок розміром від 12 мм 2 захист від крапель води, падаючих під кутом 15 °
3 захист від часток розміром від 2.5 мм 3 захист від похило падаючих бризок, кут нахилу до 60 °
4 захист від часток розміром від 1 мм 4 захист від бризгів
5 частковий захист від пилу 5 захист від водяних струй
6 повний захист від пилу 6 захист від потужних водяних струй
-   7 захист від тимчасового занурення у воду
-   8 захист від тривалого занурення у воду

 

Кількість електроприладів

Залежно від кількості електроприладів які потрібно підключити в мережу, розетки можуть мати кілька роз'ємів. Якщо Ваша розетка конструктивно зроблена на один роз'єм і немає можливість поміняти її на двороз'ємну, тоді можна скористатися трійником. За допомогою такого пристосування можна підключити до однієї розетки кілька електроприладів. При цьому необхідно контролювати надійність контакту трійника в розетці.

 

Розетки із заземленням або без

Призначення таких розеток - зниження напруги дотику на корпусі електроприладу при пробої ізоляції, підключеного до даної розетки, до безпечної величини.

При відсутності контуру заземлення встановлюються звичайні розетки.За своїм конструктивним виконанням розетки можуть бути з і без заземлення. У квартирі або будинку, де є заземлюючий контур, має сенс встановлювати розетки з заземлюючим контактом, так звані «євророзетки», з можливістю підключення до такої розетки нульового захисного проводу, приєднаного до захисного заземлення.

 

Критерії вибору вимикачів

Вимикач, або перемикач - це електричний пристрій, призначений для вмикання/вимикання світла, а також для регульованої подачі струму і управління ланцюга.

Одноклавішні Двоклавішні ТриклавішніСвітлорегулятори

Залежно від кількості лампочок які підключаються та конфігурації світильника розрізняють 1-клавішні, 2-клавішні і 3-клавішні вимикачі, які дозволяють регулювати освітленість в приміщенні включенням різної кількості лампочок.


Світлорегулятори або димери

Основні типи вимикачів знає кожен, особливості їх полягають в підтипах. Найпоширеніші вимикачі - застосування яких полягає в нескладних рухах вгору і вниз. Сучасні вимикачі мають безліч варіантів. У світлорегуляторів - механізм подачі напруги наводиться за допомогою повороту барабана який крутиться, він використовується для плавного регулювання подачі світла.

Застосування світлорегуляторів (димерів) дозволяє створити комфортне освітлення і суттєву економію споживаної електричної енергії, а також збільшення терміну служби електричної лампочки.

 

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

При світлодіодному освітленні можуть виникнути проблеми з поворотними світлорегуляторами, вибираючи лампу або світильник для нього, на коробці освітлювального приладу має бути позначення "Dimmable".

Вимикачі з підсвічуванням

Дуже часто є необхідність включити світло в темному приміщенні, а вимикач знаходиться незрозуміло де, в такому випадку своє застосування знаходять вимикачі з підсвічуванням. Підсвічування може здійснюється діодною або неоновою лампочкою.

Важливо знати, якщо Вам необхідно встановити в будинку вимикач з підсвічуванням, то необхідно визначитися який тип лампи буде підсвічувати такий вимикач в темряві. А все тому що не всі можуть підійти. Для цього добре підходять, наприклад, лампи розжарювання або галогенні. Так само конструктивно можна використовувати люмінесцентні або світлодіодні лампи, які мають пускорегулюючий пристрій, але такі ми б Вам не рекомендували, так як вони при вимкненому вимикачі буду продовжувати світитися або мерехтіти.

 

Дизайн

Це були основні аспекти на які варто звернути увагу що б купити розетки і вимикачі які підійдуть саме Вам. При виборі вимикачів слід звернути увагу на дизайн і колірну палітру, щоб вони поєднувалися з колірною обробкою та призначенням приміщення.

Дуже часто для естетичного оформлення використовують рамку для розеток

Вони допоможуть Вам з'єднати в єдине ціле від двох до шести виробів і акуратно розмістити їх горизонтально або вертикально відносно стіни.

Для того щоб Ваша розетка або вимикач поєднувались з дизайном інтер'єру можна поєднувати їх в кольорі, відмінних від кольору основного корпусу виробів.

 

Купити розетки та вимикачі можна в нашому інтернет-складі RES.UA. У каталозі представлено широкий асортимент від відомих брендів:Lezard, Viko, Lemanso, Schneider Electric, і інші. При виникненні будь-яких питань Ви можете звернутися до нашого менеджера, який обов'язково вам допоможе визначиться з вибором товарів.

 

Коментарі
Схожі статті
26.04.2016
Розташування розеток і вимикачів в квартирі
Розташування розеток і вимикачів в квартирі
Розміщення розеток і вимикачів в квартирі має відповідати стандартам, крім того потрібно забезпечити зручність для користувачів. Необхідно наперед прогнозувати і передбачати місця в стіні для електроприладів...
13.10.2020
Розетки та вимикачі серії RAIN Lezard - конструкція та підключення
Розетки та вимикачі серії RAIN Lezard - конструкція та підключення
Серія RAIN це розетки та вимикачі, які виготовлені з найкращих матеріалів, такі вироби прослужать не один десяток років.....
18.02.2019
Як підключити прохідний вимикач
Як підключити прохідний вимикач
Прохідний вимикач - комутуючий прилад для дублюючого «включення ↔ виключення» побутових та промислових світильників. Оснащення такими елементами полегшує управління освітленням з віддалених місць території...