Каталог товарів
Вам передзвонити?

Переваги використання реле напруги в будинку

 1. Що таке реле напруги
 2. Види реле напруги
 3. Переваги використання реле напруги

Через перепади і нестабільність напруги в будинку можуть постраждати багато електроприладів які не мало коштують. Щоб знизити ризик поломки побутової техніки та іншого обладнання, необхідно встановити реле напруги в ланцюзі навантажень.


Що таке реле напруги

Реле контролю напруги - це пристрій, який поєднує в собі дві основні частини - контролер величини напруги та вимикач навантаження. Реле захисту від напруги відключає електроживлення побутових приладів, якщо відбулося різка зміна величини параметра.

Встановити в будинку реле-регулятор напруги необхідно по ряду причин:

 • Можливий обрив живильної ЛЕП або якщо дроти фази потрапили на нульовий провід. Все це може привести до того, що в мережі величина лінійної напруги буде вже не 220, а 380.
 • Обрив нейтралі. Явище небезпечно тим, що навантаження між фазними лініями стає нерівномірною. Так, наприклад, одна з них стає пасивною (без напруги), інша навпаки більш навантаженої з величиною напруги - 380В.
 • Якщо ваш будинок розташований далеко від трансформаторної підстанції (будки), то напруга в процесі розподілу, здатне знизитися до критичного рівня.
 • Перевантаження однієї з фазових ліній електроприладом. У цей момент відбувається перекос напруги в трифазній системі. І в результаті, на іншій лінії виходить недолік напруги.

Можна зробити висновок про те, що такий вид захисного реле необхідний в тих випадках, коли потрібен захист від обриву нульового проводу, прекоси фазної системи та від непередбаченого стрибка величини напруги.


Види реле напруги

 1. Реле напруги в розетку. Пристрій являє собою корпус з приробленої до нього вилкою і вставляється у звичайну побутову розетку. Прилад захищає споживача енергії, підключеного до нього. Аналіз величини напруги здійснюється за допомогою мікроконтролера, а його відключення - електромагнітним реле. Оснащений функцією регулювання інтервалу величин і ручним відключенням живлення.
 2. Реле контролю напруги в формі подовжувача. Аналогічно типу вище. Єдина відмінність між ними - наявність декількох розеток і подовжувального шнура.
 3. Реле, яке встановлюється в електророзподільний щит на рейку DIN-типу.


Микола Селезньов

Експерт Інтернет магазину «РЕС.юа»

Більш функціональним пристроєм, являється виконання на DIN-рейку. Він захищає від перепадів непоодинокі електроелементи, а повністю квартиру.

Має кілька режимів роботи, додаткові налаштування та опції. Не так давно стали виробляти реле контролю напруги з реєстратором. Завдяки додатковій опції можна фіксувати показання, та зберігати інформацію на карту пам'яті. 


У чому переваги використання захисного реле напруги

 • Його можна встановити як всередині будівлі, так і зовні. Витримує значні перепади температури від -25 до +45 ° С.
 • Установка пристрою не вимагає особливих електромонтерскіх навичок, його можна встановити самостійно при наявності базових знань електромонтажу.
 • Велика кількість модифікацій, разноообразіе моделей і виробників дозволяє покупцеві підібрати прилад за індивідуальними параметрами і необхідної цінової категорії.
 • Якісно захищає дороге устаткування.
 • Усуває з ланцюга пошкоджені ділянки, підвищуючи надійність захисту електричних приладів.


Купити реле напруги можна у нас в RES.UA. В асортименті доступні виконання у розетку для одного споживача та на DIN-рейку у щиток для групи споживачів. Усі товари мають сертифікати відповідності та гарантію до 5 років. При виникненні питань та для додаткової інформації зв’яжіться з нашими менеджерами за телефонами або в онлайн режимі - у чаті.

Коментарі
Схожі статті
28.01.2016
4 методи захисту від перепадів напруги
4 методи захисту від перепадів напруги
Час від часу, у всіх траплялися скачки, перепади напруги в електромережі. Внаслідок цього, робота техніки у Вашому домі значно погіршується. Вирішити таку ситуацію можна використовуючи спеціальні пристрої які призначені стабілізувати напругу...
04.07.2022
Що робити, якщо в мережі низька напруга
Що робити, якщо в мережі низька напруга
Низька напруга в мережі – найчастіша проблема в будинку. 160-180 вольт - цього недостатньо для більшості побутових приладів та ламп. Навіть найпростіші лампи розжарювання не загоряться при надто низькій напрузі, а лише «відмітять» нитку розжарювання ..
31.07.2023
Реле напруги для квартири
Реле напруги для квартири
Більшість електроприладів здатні працювати тільки при певних параметрах мережі. Робота при підвищеній або зниженій напрузі призведе до виходу електрообладнання з ладу. Для запобігання подібних ситуацій встановлюється реле напруги...