Каталог товарів
Вам передзвонити?

Батарейки та акумулятори: типи, призначення, як вибрати

 1. Типи батарейок
 2. Одноразові батарейки
 3. Багаторазові батарейки
 4. Типорозміри батарейок
 5. Як підібрати батарейки
 6. Як вигідно придбати в Україні

Рутина будь-якої сучасної людини так чи інакше передбачає використання електричних приладів. Сидячи за комп'ютером на роботі, ви користуєтеся компьютерною мишкою, увечері дивитеся телевізор, такі гаджети та подібні працюють від акумуляторних та звичайних батарейок.

Типи батарейок

Всі види техніки, які здатні працювати автономно, тобто без підключення до електромережі, включають до свого складу батарейки або акумулятори. Автономна робота батарей та акумуляторів забезпечується хімічними реакціями за участю двох металів або оксидів металів у речовині, що проводить електричний струм. Різниця лише в тому, що при виробництві акумуляторних батарейок використовуються такі метали, які можуть відновлюватися після хімічних реакцій. Це забезпечує можливість їх багаторазового використання.

Одноразові батареї

Одноразові батарейки - це звичні для всіх батареї, які необхідні для роботи пультів, дитячих іграшок, комп'ютерних мишок і т.д. Залежно від складу вони поділяються на три підтипи:

 • сольові (R);
 • лужні (LR);
 • літієві (CR).

Їхні докладні характеристики представлені в таблиці.

Критерій порівняння Сольові Лужні Літієві
Величина створюваної напруги 1,5 вольта 1,5 вольта 3 вольта
Максимальний термін зберігання 2 роки 10 років 12 років
Мінімальна температура, при якій батарейка зберігає працездатність -15°С -20°С -40°С
Метал катода Цинк Цинк Літій
Метал анода Діоксид марганцю Діоксид марганцю Діоксид марганцю
Електроліт (речовина, що пропускає електричний струм) Хлориди амонію та цинку Гідроксид лужного металу Органічне з'єднання

Багаторазові (акумуляторні) батареї

Акумуляторні батареї є складовою тих електричних приладів, які іноді потребують підзарядки. До них входять ноутбуки, планшети, телефони, деякі світильники, плеєри і т.д. Вони також поділяються на кілька підтипів залежно від хімічного складу:

 • нікель-кадмієві (Ni-Cd);
 • нікель-металогідридні (Ni-Mh);
 • літій-іонні (Li-Ion)
 • літій-полімерні (Li-Pol);
 • срібно-цинкові (Ag-Zn).

Розглянути їх характеристики можна у таблиці нижче.

Критерій порівняння Нікель-кадмієві Нікель-металогідридні Літій-іонні Літій-полімерні Срібно-цинкові
Величина створюваної напруги 1,37 вольт 1,25 вольт 4,2 вольт 4,2 вольт 1,85 вольт
Максимальний термін зберігання 20-25 років 5 років 3-20 років (залежно від електроліту) 2-4 роки 3 роки
Мінімальна температура, коли батарейка зберігає працездатність -50°С -60°С -20°С -20°С -40°С
Кількість циклів заряду-розряду 100-900 300-500 500-15000 (залежно від характеру іонів) 800-900 100
Метал катода Гідроксид нікелю + порошок із графіту. Оксид нікелю З'єднання, що містять іони літію З'єднання, що містять іони літію Суміш оксиду цинку та цинкового пилу
Метал анода Сплав гідроксидів калію та нікелю Водневий металогідридний електрод Графіт Графіт Оксид срібла
Електроліт Гідроксид кадмію Гідроксид калію Будь-який матеріал, що проводить електричний струм Полімерний матеріал Розчин гідроксиду калію

Типи батарейок залежно від розміру

Найчастіше покупці звертають увагу саме на цей параметр при виборі батарейок, адже від розміру залежить, чи увійде гальванічний елемент у пристрій чи ні.

Типорозмір Побутова назва Довжина, мм Підтип одноразової батареї
А Міні-мізинчикова 28,9 R чи LR
АА Пальчикова 50,5 R, LR чи CR
ААА Мізинчикова 44,5 R, LR чи CR
АААА Маленька мізинчикова 42,5 R чи LR
С Середня 50 R чи LR
D Велика 61,5 R чи LR
РР3 Крона 48,5 R, LR чи CR

Крім того, існують різні мініатюрні елементи живлення, або «таблетки», які розрізняються за величиною створеної напруги, габаритам та іншим характеристикам. За складом вони можуть бути сольовими та літієвими.

Вибір батарейки

Насамперед необхідно вибрати тип батарейки: одноразова або акумуляторна. Варто розуміти, що акумуляторні батарейки не такі поширені, як одноразові, і їх ціна значно вища.

Далі слід визначитися із розміром. Зазвичай до всіх пристроїв додаються інструкції, де сказано, батареї якогось типорозміру їм підійдуть. Якщо ж інструкція була втрачена, то типорозмір можна подивитися на батареї, що вже стоїть у пристрої, або визначити вимірюваннями.

Микола Селезньов

Експерт Інтернет магазину «РЕС.юа»

При виборі батарейки, звертіть увагу також на хімічний склад. Вибрати його можна, ґрунтуючись на необхідних характеристиках та вартості. Зверніть увагу, що зовсім необов'язково купувати дорогу і потужну батарейку для дитячої іграшки або пульта від телевізора. Але до вибору батареї для більш серйозних гаджетів варто віднестись з відповідальністю і не економити.

Де купити батарейки в Україні

Придбати батарейки за вигідною ціною можна у нашому інтернет-магазині RES.ua. Ми працюємо безпосередньо з виробниками без посередників, а товари нашого магазину відрізняються від інших оригінальністю та стовідсотковою якістю, підтвердженою сертифікатами. Усі товари доставляються до замовників у повній комплектації. Крім того, у нас є спеціальна система знижок для оптових покупців та постійних клієнтів. Чекаємо на вас у нашому інтернет-магазині RES.ua!

Приємних покупок!

Коментарі
Схожі статті
14.07.2020
Як вибрати батарейки - таблетки за маркуванням - таблиця відповідності часових батарейок
Як вибрати батарейки - таблетки за маркуванням - таблиця відповідності часових батарейок
На електротехнічному ринку України представлено велику кількість виробників часових плоских батарейок (їх ще називають батарейки таблетки). Проблема в тому, що різні виробники випускають однакові батарейки зі своїм маркуванням. Для того, що б клієнти..
03.07.2023
Цифрові мультиметри: використання та призначення
Цифрові мультиметри: використання та призначення
Точного визначення поняття «мультиметр» не існує, оскільки мультиметром можна назвати будь-який прилад, здатний вимірювати кілька параметрів. На практиці мультиметрами називають прилади для вимірювання постійних і змінних струмів, напруг і опору рези..
21.07.2023
Яку шкоду приносять неутилізовані використані батарейки та лампи
Яку шкоду приносять неутилізовані використані батарейки та лампи
До цих пір в Україні використані батарейки та люмінесцентні лампи просто викидаються на звалища побутових відходів. Яку шкоду можуть принести не утилізовані використані батарейки, викинуті на смітник і в подальшому потрапивши в землю?..