Каталог товарів
Вам передзвонити?

Вибір та встановлення електричного щитка в будинку (відео)

  1. Різновиди електричних щитків
  2. Як вибрати електричний щит у квартиру, будинок
  3. Монтаж щита (+відео)

Важливість електричного щитка у системі електропостачання будинку надзвичайно велика. Проводка не зможе якісно і повноцінно функціонувати без правильного розподілу споживачів електричної енергії, а електробезпека буде зведена до мінімуму за відсутності необхідних елементів захисту.


Різновиди

На даний момент існує два типи електричних щитів:

  • Застарілий - щит із запобіжниками (або пробками), які були одноразовими, і їх необхідно було викручувати для заміни.
  • Сучасні пристрої, оснащені системами автоматичних вимикачів. Зрозуміло, використовувати краще сучасні технології, так як вони перевершують застарілі системи в плані надійності, безпеки та довговічності, та й місця займають менше. В магазинах можна купити щитки як уже з вбудованими автоматичними вимикачами, так і порожні «бокси» і вже самому встановлювати необхідне обладнання.


Як вибрати електричний щит у квартиру, будинок

Електричний щиток в квартирі повинен вибиратися з додатковими місцями під автоматичні вимикачі, так як схема електроживлення може бути різноманітною, а кількість споживачів і їх потужність з часом може вирости.

Ввідний автомат, зазвичай здатний одночасно відключити і «фазу» і «нуль», він повинен вибиратися виходячи з загального навантаження квартири. Величина його струмових і захисних характеристик вище, ніж у допоміжних автоматів. Як правило, для 2-х і 3-х кімнатних квартир підійде автомат на 32-40 ампер (порядку 7кВт), якщо навантаження менше, автомат можна взяти на 25 або 16 ампер.

Що стосується допоміжних автоматів, які встановлюються на «фазу», то вони необхідні для захисту окремого приміщення або пристрою. Фахівці радять ставити такий автомат на кожного споживача, чия потужність перевищує 1.5кВт (нагрівальні баки, пральні машини і так далі) .ПЗВ (пристрій захисного відключення) надзвичайно корисний пристрій, якщо необхідно підвищити рівень електричного захисту в рази. Реагує на найменші витоки струмів, при цьому миттєво знеструмлюючи ланцюг. При наявності в будинку ванних і дитячих кімнат, забезпечених електроприладами, встановлення ПЗВ буде грати особливо важливу роль.


Монтаж щита (+відео)

Щитки електричні бувають двох видів:

  • закриті (вбудовується в стіну);
  • відкриті (щит кріпитися безпосередньо до вертикальної поверхні).

Вибір виду установки в основному залежить від типу електропроводки - якщо проводка відкритого типу, ідеальним буде монтаж накладного щита. Такий щит не вимагає спеціальної підготовки місця, кріплення до стіни здійснюється за допомогою звичайних дюбель-цвяхів або шурупів «саморізів» (усе залежить від матеріалу стіни). Якщо ж проводка схованого типу (тобто вбудована в стіну), то кращим варіантом буде установка вбудованого щита. Тут все складніше, оскільки доведеться робити нішу в стіні, головне - упевнитися в тому, що товщина стіни дозволяє встановити щиток. Після створення ніші, вона промащується кріплячим розчином гіпсу або алебастру, і вже в таке ложе вбудовується «бокс».

Щиток зручніше використовувати пластмасовий. Верхня частина повинна містити ввідний автомат під якими розташовується лічильник. Його кріплять гвинтами. Монтаж лічильника виконується після закінчення робіт, пов'язаних з влаштуванням електропроводки. Це пов'язано з опломбуванням.

Монтаж електричного щитка повинен здійснюватися на жорстку поверхню там, де до нього можна легко дістатися і обслуговувати.

Розташування щитка визначається за нормами, далеко від трубопроводів води і газу. Він повинен бути розташований на рівній поверхні стіни з кутом нахилу не більше 1,5 градуса на висоті близько 1.5 м від підлоги. Якщо немає можливості розташувати лічильник далеко від місць потенційного пошкодження, то його можна помістити в шафу, оснащену оглядовим вікном. Кріплення проводів допускається з використанням бандажної стрічки.

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Електричний щит повинен встановлюватись у безпечному місці

Вибираючи місце для монтажу щитка для квартири, поруч не повинні бути пожежо- вибухонебезпечні речовини, забезпечте хорошу вентиляція у приміщенні, та легкодоступність до щитка

Що відносно матеріалів, з яких виготовляються щити, то це може бути як метал, так і термостійкий пластик. Другий варіант більш зручний у монтажі та експлуатації, більш безпечний, та й зовнішній вигляд його привабливіший.

Що стосується підбору матеріалів, розглянемо на прикладі монтажу електричного щитка у трикімнатній квартирі. Ми рекомендуємо взяти "Бокс" бренду Schneider Electric від 6 модулів, зовнішній або вбудований вирішувати вже вам. Автомат та ПЗВ краще купувати від компанії Eaton, Schneider Electric, Hager, триполюсний автомат на 25 Ампер та чотириполюсний ПЗВ, також на 25 Ампер зі струмом витоку 30мА.

Всі необхідні для монтажу електричного щитка матеріали ви можете придбати у нашому інтернет – складі електрики RES.UA. У разі виникнення різного роду питань звертайтесь до наших менеджерів і будьте впевнені в їх вирішенні.

Коментарі
Схожі статті
11.07.2017
Автоматичні вимикачі: конструкція, маркування, основні параметри та таблиці вибору автоматів
Автоматичні вимикачі: конструкція, маркування, основні параметри та таблиці вибору автоматів
Перш ніж купувати автоматичний вимикач необхідно вивчити його технічні параметри і особливості кожної моделі, щоб не купити невиправдано дорогий апарат, з не відповідними показниками захисту...
01.07.2022
Як вибрати кабель для щита
Як вибрати кабель для щита
На всіх енергетичних установках, включаючи житлові будинки та окремі апартаменти, є розподільний щиток. При його монтажі крім комутуючих приладів та захисних автоматів, потрібна спеціальна проводка, яка з'єднує елементи...
21.07.2023
Як вибрати мультиметри?
Як вибрати мультиметри?
Будь-якому радіоелектронщику відомо, що під час роботи, мультиметр можна вважати ще одними очима. Раніше ці пристрої виконували функцію вимірювання сили струму, напруги, опору і прозвону. Зараз мультиметр отримав більш широкий спектр дії — кожна моде..
26.09.2023
Як вибрати лічильники електроенергії
Як вибрати лічильники електроенергії
Перед тим як купити лічильник для квартири, приватного будинку або дачі варто визначити який саме вид цього приладу для підрахунку електроенергії вам підійде. Рекомендуємо, найкраще, звернутися до професіоналів. Вони допоможуть зробити правильний виб..