Каталог товарів
Вам передзвонити?

Яку вибрати електростанцію: дизельну чи бензинову

  1. Сфери використання
  2. Як вибрати генератор потрібної потужності
  3. Технічні особливості генераторів
  4. Ручний спосіб включення генератора
  5. Автоматичний спосіб включення генератора
  6. Ресурсоємність
  7. Робота при низьких температурах
  8. Рівень шуму

Всі електрогенератори зовні являють собою приблизно одне й те саме: зазвичай на єдиній рамі розташований двигун внутрішнього згоряння того чи іншого типу і, власне, сам генератор, що перетворює механічну енергію встановленого на рамі двигуна, в електричну енергію. Між собою двигун і генератор з'єднані механічною передачею. За типом вироблюваного генератором струму, вони поділяються на однофазні (зі змінною напругою 220 вольт і частотою 50 герц), та на трифазні (змінна напруга 380 вольт, частота 50 герц).

Найчастіше перед придбанням генератора у дачників і домовласників стоїть вибір між двома основними конкурентами - бензиновим і дизельним генератором. Якому віддати перевагу? Який краще? Правда є ще й третій конкурент - газогенератор, який працює на газі, але він менш популярний, так як його доцільно використовувати тільки в тих місцях, де є магістральний газопровід, та й сам такий тип досить примхливий і громіздкий. Так що головний вибір все ж між двома - бензиновим та дизельним.


Сфери використання

Спочатку слід визначитися з тим, для яких цілей потрібен генератор. Якщо пристрій буде виконувати роль джерела аварійного живлення, використовуватися рідко, та не буде знаходитися в режимі роботи добу безперервно протягом декількох місяців, то краще в цьому випадку купити генератор бензиновий.Бензинові генератори дешевше і набагато компактніше дизельних. Їх легко транспортувати на дачу і назад в автомобільному багажнику, вони добре підходять для включення садової техніки з електричним приводом. Це все безперечні плюси.

Недоліком бензинових генераторів є те, що вони мають обмежену потужність, вони швидше «видихаються», на відміну від дизельних, тобто, вимагають тимчасової зупинки, охолодження та відпочинку після певного періоду безперервної роботи. Ціна бензинових генераторів залежить від потужності на виході пристрою, об'єму циліндра двигуна, типу двигуна (дво- або чотиритактний), витрати бензину, надійності, країни і марки виробника.

Дизельні генератори надійніше і потужніше бензинових. Вони більше підходять для ситуацій, коли необхідне автономне, єдине джерело енергії. Наприклад, якщо на вашій дачі відсутнє електроживлення, а хочеться, щоб воно було постійне - доцільніше купувати генератор дизельний. Та й паливо до нього дешевше обійдеться.

Розрізняють два види дизельних генераторів по числу обертів двигуна: з числом обертів 1500 в хвилину і 3000 в хвилину. Якщо генератор необхідний для тривалої і безперервної роботи (кожен день, місяць за місяцем), краще вибирати генератори з низьким числом оборотів, так як вони не так швидко перегріваються.


Як вибрати генератор потрібної потужності

Оптимальну потужність для електрогенератора можна розрахувати, провівши прості арифметичні підрахунки: треба для зручності визначити передбачувану кількість всіх споживачів електрики (освітлення + електроприлади), які одночасно можуть бути включені, скласти всю їх споживану потужність і збільшити отриману цифру відсотків на 20-30% . Цей запас потрібен, щоб ваш генератор працював без перевантаження. З практики відомо, що для ламп освітлення, роботи холодильника і телевізора зазвичай достатньо електрогенератора потужністю 2 кіловати.


Однак, для перестраховки, фахівці радять при розрахунку необхідної потужності множити на 3 значення загального енергоспоживання приладів. Вони пояснюють це тим, що деякі побутові прилади (електродриль, пилосос, пральна машина, холодильник) у момент включення споживають набагато більшу кількість електроенергії (в 3 рази більше номінальної потужності) - це так зване пікове короткочасне навантаження. Тому бажано мати генератор саме з таким запасом по потужності.


Технічні особливості генераторів

Перед покупкою того чи іншого генератора важливо також дізнатися у фахівця в магазині: синхронний або асинхронний обраний вами генератор? Відмінність даних видів - в принципах створення електрорушійної сили на виході. Асинхронні генератори конструктивно простіше влаштовані і не видають рівний за параметрами струм, але зате вони більш довговічні і надійні, на відміну від синхронних.

Якщо електропостачання вашої дачі або приватного будинку знаходиться в стадії проектування, бажано розглянути процедуру введення електрогенератора (як аварійного джерела) в цей проект. Тут можливі два варіанти введення - ручний або автоматичний.


Ручний спосіб включення генератора

Після припинення подачі електроенергії від основного джерела, запуск генератора здійснюється вручну, і коли електрогенератор виходить на свій номінальний робочий режим, за допомогою спеціально встановленого рубильника в енергосистему будинку починає надходити живлення.


Автоматичний спосіб включення генератора

Якщо після припинення подачі електроенергії від основного джерела генератор автоматично вводиться в роботу, то він повинен бути обладнаний системою автоматичного запуску, для забезпечення безперебійного електроживлення. Дана схема автоматичного включення не повинна допустити варіант, за якого відбувається одночасна подача електроенергії від автономного та основного джерел живлення.


Ресурсоємність

Щоб напевно знати, який генератор вибрати для дачі або будинку, слід звернути увагу ще на деякі параметри, за якими можна дати порівняльну оцінку, який з генераторів - дизельний або бензиновий вам більше підходить.

Микола Селезньов

Експерт Інтернет магазину «РЕС.юа»

За своєю ресурсоємністю дизельний генератор, обладнаний двигуном з рідинним охолодженням і числом обертів в хвилину 1500, перевершує генератор з бензиновим мотором в 5-6 разів, а той же дизельний генератор, але обладнаний двигуном з повітряним охолодженням з 3000 оборотами в хвилину - приблизно в 3-4 рази.


Робота при низьких температурах

Бензинові генератори зручніше з точки зору їх роботи в зимовий час: вони непогано заводяться і при мінус 20 - 22 градусах, коли гарантований запуск дизельних апаратів забезпечений тільки при температурі не нижче мінус 5 градусів.


Рівень шуму

Показники рівня шуму у тих і інших приблизно однакові. Але все ж дизельні - трохи голосніше 80-105 децибел проти 50-70 децибел у бензинового генератора.

Отже, у разі якщо вам потрібне аварійне джерело живлення, то для таких цілей краще використовувати бензиновий генератор, якщо ж для постійного живлення, ми рекомендуємо дизельні генератори. В нашому інтернет – складі електрикипредставлений широкий асортимент електрогенераторів, завдяки чому ви зможете підібрати необхідний саме вам.

Коментарі