Каталог товарів
Вам передзвонити?

Основні правила по установці та експлуатації стабілізатора напруги

 1. Типи стабілізаторів напруги
 2. Підключення стабілізатора: основні правила
 3. Експлуатація стабілізаторів напруги

Якість напруги і струму в сучасних мережах, де підключено безліч споживачів, часто знижується. Для надійної і безпечної роботи доцільно використовувати стабілізатор для будинку. Він забезпечує стабільну напругу 220 В для пристроїв, які підключені до нього, незважаючи на коливання напруги в мережі. Принцип роботи його близький до принципу роботи трансформаторів з регулюванням.

Перед тим, як купити стабілізатор потрібно врахувати кілька факторів, які будуть впливати на вибір певного пристрою.

 1. Місце встановлення. Побутові однофазні стабілізатори вимагають витримати температурний режим з мінімумом +5 С. Трифазні моделі можуть експлуатуватися в більш широких діапазонах: від -5 С до +45 С. Але це не означає, що можна встановлювати стабілізатор на вулиці під впливом прямих сонячних променів. Під час роботи виділяється тепло, яке потрібно відводити. Для цього найкраще стабілізатор ставити на голу підлогу або полицю, де буде забезпечена максимальна природна вентиляція. Для більш потужних також використовується примусова вентиляція. Рекомендується розташовувати пристрій в нежитлових приміщеннях, де немає постійного перебування людей, тому що хоча виробники позиціонують його як безшумний пристрій, але тривале перебування поруч з ним не рекомендується.
 2. Потужність стабілізатора. Необхідно враховувати яка кількість та потужність електроприладів буде підключена до даного приладу. Також потрібно враховувати підключення нових споживачів або заміни старих на більш потужні.
 3. Кількість ступенів стабілізації. Ця характеристика відноситься до релейних і електронних приладів. Чим більше ступенів, тим перемикання більш плавні.
 4. Ціна. Більш потужні стабілізатори відповідно дорожчі, але вони забезпечують стабільну роботу більшої кількості приладів.


Типи стабілізаторів напруги

 • Сервопривідні
 • Релейні
 • Симисторні/тиристорні
 • Симисторно-релейні
 • Безтрансформаторні

Найтехнологічніші останні - безтрансформаторні, але їхня ціна часто невиправдано висока.

Релейні чи гібридні - найпоширеніші, але під час перемикання клацають. Оптимальним варіантом є симисторний, тиристорний та сервопривідний варіанти, якщо напруга впала і зберігає таке значення тривалий час.


Підключення стабілізатора: основні правила

 1. Монтаж і введення в експлуатацію повинен виконувати фахівець. Якщо використовувати малопотужний однофазний стабілізатор, тоді його допускається підключити самостійно. Такі моделі оснащені розеткою і вилкою на задній панелі. Коли в конструкції є тільки клеми, тоді потрібно додатково купити шнур з вилкою і змонтувати самостійно. Після цього потрібно підключити на 2-3 с стабілізатор, поки напруга не стане рівною 220 В. Після цього його відключають, при цьому фіксується положення щіток або електронного ключа. В кінці можна вже підключити розетку, до якої безпосередньо підключити електроприлади. Якщо до будинку або квартири підведено трифазну напругу, тоді доцільно використовувати один трифазний або три однофазних стабілізатора, які з'єднані за схемою "зірка". Цей спосіб забезпечує надійність роботи при виході з ладу одного з стабілізаторів.
 2. Наявність заземлення. У конструкції передбачений мідний провідник, який підключається до шини заземлення. Цей захід необхідний для захисту людей і електрообладнання від аварій, пробою, імпульсних перешкод.

stab_ua_1

Схема підключення однофазного стабілізатора напруги

stab_ukr_2

Схема підключення трьох однофазних стабілізаторів

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Коли монтаж провідників виконано, тоді вимикач переводять у включене положення, про що сигналізує світловий індикатор. Після цього він працює автоматично.

Експлуатація стабілізаторів напруги

Корпус пристрою не захищений від попадання води. Тому потрібно передбачати запобіжні заходи як і з будь-яким електроприладом. Про це також написано в інструкції по експлуатації стабілізатора напруги.

Не можна закривати вентиляційні решітки, вони необхідні для подачі охолодженого повітря всередину і виведення нагрітого.

Ремонт необхідно проводити тільки в сервісних центрах.

Коментарі
Схожі статті
28.01.2016
4 методи захисту від перепадів напруги
4 методи захисту від перепадів напруги
Час від часу, у всіх траплялися скачки, перепади напруги в електромережі. Внаслідок цього, робота техніки у Вашому домі значно погіршується. Вирішити таку ситуацію можна використовуючи спеціальні пристрої які призначені стабілізувати напругу...
10.03.2022
Як вибрати стабілізатор напруги: розрахунок потужності
Як вибрати стабілізатор напруги: розрахунок потужності
На що звертати увагу, вибираючи стабілізатор? Головний параметр - потужність пристрою, її легко можна розрахувати сумуючи потужність приладів, які підключені в мережу. Приблизні значення можна знайти в даній таблиці...
29.03.2022
Який вибрати стабілізатор напруги: релейний чи тиристорний
Який вибрати стабілізатор напруги: релейний чи тиристорний
Стабілізатори напруги бувають різних типів, що відрізняються функціоналом, принципом роботи, сферою застосування. Одні з найпоширеніших типів - релейні та тиристорні стабілізатори. Розглянемо основні параметри, недоліки та переваги кожного з цих двох..
04.07.2022
Що робити, якщо в мережі низька напруга
Що робити, якщо в мережі низька напруга
Низька напруга в мережі – найчастіша проблема в будинку. 160-180 вольт - цього недостатньо для більшості побутових приладів та ламп. Навіть найпростіші лампи розжарювання не загоряться при надто низькій напрузі, а лише «відмітять» нитку розжарювання ..