0
0
0
Каталог товарів

Автоматичні вимикачі: конструкція, маркування, основні параметри та таблиці вибору автоматів

Виникаючі перепади напруги в мережі через аварії, нерівномірні навантаження та перевантажень можуть завдавати значної матеріальної шкоди людям. Чого варто тільки перегорання холодильника, телевізора, бойлера та мікрохвильовки від стрибка напруги без належного захисту? А без цих речей життя сучасної людини важко уявити.

Для надійного захисту необхідно використовувати автоматичні вимикачі, які комутують аварійні режими мережі та короткі замикання обладнання.

однополюсний двополюсний триполюсний чотирьохполюсний

Автоматичний вимикач - прилад, який призначений для включення, відключення і перемикання частини електричної мережі та обладнання. Тільки його конструкція може комутувати короткі замикання, які завдають найбільшої шкоди.

Перш ніж здійснювати покупку необхідно вивчити технічні параметри і особливості кожної моделі, щоб не купити невиправдано дорогий апарат, з не відповідними показниками захисту або взагалі бракований товар.

 

Конструкція автоматичного вимикача

Незалежно від номіналу апарату, його конструкція майже однотипна (якщо не враховувати специфічне обладнання), де кожен елемент виконує свою функцію в певний момент.

розбір автоматичного вимикача
 1. Клема підключення ввідного кабелю;
 2. Отвір для виходу газів;
 3. Нерухомий силовий контакт;
 4. Рухомий силовий контакт;
 5. Дугогасильні камери;
 6. Електромагнітний розчіплювач (котушка з сердечником);
 7. Ручка управління;
 8. Тепловий розчіплювач (біметалічна пластина);
 9. Гвинт для регулювання теплового розчеплювача;
 10. Клема для підключення відходить кабелю;

Ремонт або заміна окремих елементів неможлива. Корпус герметично закритий. Порушення конструктивних складових приводить до небезпеки роботи апарату та ризику життя людей.

Номінали автоматичних вимикачів

Мається на увазі робоча напруга, струм, типорозмір, струм короткого замикання. Виходячи з цих характеристик, здійснюється вибір необхідного обладнання, перетин провідників та допустиме навантаження. Ці величини стандартизовані і представлені в таблицях в різних виробників для зручності і однотипності.

таблиця автоматичних вимикачів

У таблиці наведено параметри автоматів, які використовуються в побутових умовах для трифазної і однофазної мережі і необхідний перетин кабелю в залежності від матеріалу токоведучої жили.

Маркування автоматичних вимикачів

Для не фахівця буквено-цифрова абревіатура на перший погляд може бути незрозуміла. Кожен символ позначає або характеристику, або конструктивні особливості апарату. Маркування наноситься на фасадну частину корпусу стійким покриттям або лазером, щоб воно з часом не стерлося, адже за зовнішнім виглядом автоматичного вимикача в одному типорозмірі складно визначити його струм.маркування автомату

Також кожен виробник маркує по-своєму обладнання, ці всі розгорнуті дані наведені у відповідних каталогах. Але основні характеристики, які впливають на вибір вказуються на видному місці.

 • Торгова марка і голограма, від якої залежить якість продукції, відповідність нормам і стандартам;
 • Назва;
 • Робоча напруга;
 • Струм;
 • Схема підключення;
 • Характеристика спрацьовування (буква - це час-струмовий характеристика, цифра - величина струму теплового розчеплювача в амперах);
 • ПКС - граничний струм короткого замикання.Вказує на максимальне значення струму кз, при якому контактів не зваряться і автомат спрацює.

 

Купити автоматичний вимикач в надійному магазині

Цей апарат захисту мережі і приміщення апріорі повинен бути надійним та з сертифікатами. Тільки спеціалізовані магазини, такі як res.ua, пропонують сертифіковану продукцію з належними гарантіями. Представлено понад 600 моделей від найменших до великих для захисту двигунів. Серед виробників фігурують IEK, VIKO, EATHON, ABB. Це говорить про те, як покупці довіряють, але і виробники знають, що наш магазин є надійним партнером. Якщо у вас виникають труднощі з вибором, у нас є служба підтримки які оперативно допоможуть з вирішенням питання.

Коментарі
Схожі статті
10.10.2012
Як вибрати автоматичні вимикачі
Як вибрати автоматичні вимикачі
Автоматичний вимикач - це пристрій, що забезпечує захист електропроводки і споживачів (електричних приладів) від коротких замикань і перевантаження електромережі...