0
0
0
Каталог товарів

Основні правила по установці та експлуатації стабілізатора напруги

    Якість напруги і струму в сучасних мережах, де підключено безліч споживачів, часто знижується. Для надійної і безпечної роботи доцільно використовувати стабілізатор для будинку. Він забезпечує стабільну напругу 220 В для пристроїв, які підключені до нього, незважаючи на коливання напруги в мережі. Принцип роботи його близький до принципу роботи трансформаторів з регулюванням.
 
    Перед тим, як купити стабілізатор потрібно врахувати кілька факторів, які будуть впливати на вибір певного пристрою.
 
 
Місце встановлення. Побутові однофазні стабілізатори вимагають витримати температурний режим з мінімумом +5 С. Трифазні моделі можуть експлуатуватися в більш широких діапазонах: від -5 С до +45 С. Але це не означає, що можна встановлювати стабілізатор на вулиці під впливом прямих сонячних променів. Під час роботи виділяється тепло, яке потрібно відводити. Для цього найкраще стабілізатор ставити на голу підлогу або полицю, де буде забезпечена максимальна природна вентиляція. Для більш потужних також використовується примусова вентиляція. Рекомендується розташовувати пристрій в нежитлових приміщеннях, де немає постійного перебування людей, тому що хоча виробники позиціонують його як безшумний пристрій, але тривале перебування поруч з ним не рекомендується.
• Потужність стабілізатора. Необхідно враховувати яка кількість та потужність електроприладів буде підключена до даного приладу. Також потрібно враховувати підключення нових споживачів або заміни старих на більш потужні.
• Кількість ступенів стабілізації. Ця характеристика відноситься до релейних і електронних приладів. Чим більше ступенів, тим перемикання більш плавні.
• Ціна. Більш потужні стабілізатори відповідно дорожчі, але вони забезпечують стабільну роботу більшої кількості приладів.
 

Типи стабілізаторів напруги:

  • Сервопривідні
  • Релейні
  • Електронні

 

    Найтехнологічніші - це останні, але їх ціна часто невиправдано висока. Релейні під час перемикання клацають. Оптимальним варіантом є сервоприводний варіант коли напруга впала і зберігає таке значення тривалий час.
 

Підключення стабілізатора: основні правила

 
    1. Монтаж і введення в експлуатацію повинен виконувати фахівець. Якщо використовувати малопотужний однофазний стабілізатор, тоді його допускається підключити самостійно. Такі моделі оснащені розеткою і вилкою на задній панелі. Коли в конструкції є тільки клеми, тоді потрібно додатково купити шнур з вилкою і змонтувати самостійно. Після цього потрібно підключити на 2-3 с стабілізатор, поки напруга не стане рівною 220 В. Після цього його відключають, при цьому фіксується положення щіток або електронного ключа. В кінці можна вже підключити розетку, до якої безпосередньо підключити електроприлади. Якщо до будинку або квартири підведено трифазну напругу, тоді доцільно використовувати один трифазний або три однофазних стабілізатора, які з'єднані за схемою ""зірка"". Цей спосіб забезпечує надійність роботи при виході з ладу одного з стабілізаторів.
    2. Наявність заземлення. У конструкції передбачений мідний провідник, який підключається до шини заземлення. Цей захід необхідний для захисту людей і електрообладнання від аварій, пробою, імпульсних перешкод.
 
 
Схема підключення однофазного стабілізатора напруги
 
 
Схема підключення трьох однофазних стабілізаторів
 

Експлуатація стабілізаторів напруги

 
    Коли виконано монтаж провідників, тоді вимикач переводять у включений стан, про що сигналізує світловий індикатор. Після цього він працює в автоматичному режимі.
    Корпус пристрою не захищений від попадання води. Тому потрібно передбачати запобіжні заходи як і з будь-яким електроприладом. Про це також написано в інструкції по експлуатації стабілізатора напруги.
    Не можна закривати вентиляційні решітки, вони необхідні для подачі охолодженого повітря всередину і виведення нагрітого.
    Ремонт необхідно проводити тільки в сервісних центрах.
 

Коментарі
Схожі статті
01.08.2019
Огляд спортивного браслета Honor Band 4: альтернатива
Огляд спортивного браслета Honor Band 4: альтернатива
Коли Honor, дочірній бренд Huawei заходив на ринку мобільних пристроїв і аксесуарів, представники компанії неодноразово говорили про те, що хочуть створити молодіжну марку з зростаючим бізнесом. Популярність смартфонів в цілому підтверджує намір і ус..