0
0
0
Каталог товарів

Класифікація та сфери використання інверторів напруги

Invertor   Багато хто зстрічався з проблемою використання електрообладнання в мережах з постійним струмом та недостатньою, для його експлуатації, напругою. Для вирішення даної проблеми використовується інвертор. Це прилад, завдяки якому можливе перетворення постійного струму в змінний. Так, наприклад, даний прилад може перетворити постійний струм з напругою 12В в змінний струм з напругою 220В і частотою 50Гц, що використовується більшістю побутових приладів.

 

Інвертори напруги можна умовно розділити на трифазні і однофазні.

   Однофазні інвертори застосовуються в основному для побутових потреб. Одні можуть забезпечувати синусоїдальну вихідну напругу - це більш досконалі і дорогі інвертори. Інші забезпечують напругу, що замінює синусоїду, тобто напругу спрощеної форми. Зазвичай в побутових приладах допустимо використовувати напругу спрощеної форми.

   Трифазні інвертори застосовуються для створення мережі трифазного струму. Такий використовується в тягових перетворювачах, в електродвигунах та в електроприводі різноманітних локомотивів, теплоходів, тролейбусів і т.п.

Використання чистої синусоїди важливе для медичного та вимірювального обладнання, лабораторних приладів, професійної аудіо та відео апаратури тощо.

 

Інвертори напруги можуть функціонувати в трьох режимах:

1. Робочий режим (відповідає номінальній потужності інвертора).

2. Режим перевантаження (інвертори можуть віддавати потужність в 1,5 рази більше номінальної потужності).

3. Пусковий режим (інвертор здатний віддавати потужність, що перевищує номінальну в 2 рази).

 

Інвертори в автомобілях.

   Як правило, напруга бортової мережі більшості автомобілів складає 12 вольт, в той час, як багато пристроїв, якими ми звикли користуватися в побуті, розраховані на напругу 220 В. Тобто, користуватися такими пристроями, підключаючи їх безпосередньо до автомобільної мережі, не вийде.

   На щастя, сьогодні вирішити таку проблему досить просто, якщо скористатися спеціальним перетворювачем - інвертором, що перетворює постійну напругу автомобіля в змінну напругу 220В і частотою 50 Гц, аналогічну тій, що ми маємо в побутовій мережі.

   Завдяки такому перетворювачу, в автомобілі можна користуватися багатьма пристроями, розрахованими на живлення 220В, наприклад, можна підключати «зарядки» різних мобільних і мультимедійних пристроїв, фотоапаратів, відеокамер, ноутбуків, і багато інших пристроїв, якими без інвертора користуватися в автомобілі не вийде.

 

Інвертор напруги та сонячні батареї.

   В побудові фотоелектричної системи на основі сонячних батарей, інвертор також відіграє важливу роль. Сонячні панелі, так само як і акумулятори, виробляють постійний струм напругою 12, 24 або 48 вольт, що заряджає акумулятори. Підключивши інвертор до акумулятора, ми отримуємо змінний струм з напругою 220В. І вже безпосередньо до інвертора підключаються всі необхідні побутові прилади.

   Існують так звані «Інвертор / зарядні пристрої», які можуть додатково заряджати акумулятори від електромережі. Їх доцільно застосовувати, якщо сонячні батареї використовуються у всі пори року і взимку не можуть самостійно повністю заряджати акумулятори. Дані інвертори в комплекті з акумуляторами можна використовувати і без сонячних панелей. У такому випадку інвертор самостійно заряджає акумулятори від мережі 220В, а коли мережа зникає, він живить побутові прилади від цих акумуляторів.

   Якщо ви зацікавлені у тому щоб купити інвертор, звертайтесь до наших менеджерів які невідмінно допоможуть вам підібрати необхідне обладнання. Ми пропонуємо широкий асортимент та гарні ціни на інвертор.

 

Коментарі