0
0
0
Каталог товарів

Як вибрати магнітний пускач

    Дуже часто навіть досвідчені електрики плутають поняття контактора і магнітного пускача.
    Особливості:
    Контактор складається тільки з електромагнітної котушки та силових контактів, в ньому не передбачені елементи теплового захисту, індикації стану або фіксації положення.
    Магнітний пускач складається як власне з контактора, так і з реле захисту від струмів перевантаження, блок-контактів, кнопок «Start», «Stop». Можливі варіанти виконання в одному корпусі з автоматичним вимикачем для захисту від струмів КЗ. У конструкції одного пускача може бути два контактора, тоді він може бути використаний в схемі реверсу електродвигуна або під час плавного пуску потужного двигуна, коли потрібно переключати схему з «трикутника» на «зірку».
    
Конструкція магнітного пускача
 
 
    Підібрати магнітний пускач потрібно виходячи з його характеристик.
 

Параметри вибору

 
    У каталогах для кожного пускача вказуються такі параметри:
 
    1. Величина пускача (умовний габарит) - ця характеристика вказує на потужність і допустимий струм, який може пройти через одну пару контактів. В електротехніці прийнята така градація:
   «0» - пускач розрахований на Imax до 6 А;
   «1» - Imax = 9-18 А;
   «2» - Imax = 25-32 А;
   «3» - Imax = 40-50 А;
   «4» - Imax = 65-95 А;
   «5» - Imax = 100-160 А;
   «6» - Imax = 160 А і вище.
    Вище вказані струми для індуктивного навантаження двигуна. Якщо навантаження має резистивний характер, тоді струм буде в 1,5-2 рази більше. Це потрібно враховувати під час вибору коммутаційного обладнання.
    
    2. Напруга електромагнітної котушки керування має відповідати схемі управління. Найпоширеніші номінали - 24 В, 36 В, 220 В, 380 В змінного струму (AC) або 24 В постійного (DC).
 
    3. Кількість основних і додаткових контактів. Стандартна конструкція передбачає 3 основних контакти. Часто можна зустріти 4-ту пару, так звані блок-контакти, які призначені для живлення самого пускача і підтримки його у включеному положенні.
    Додаткові контакти ставлятьтся залежно від наявності та кількості ланцюгів управління. Потрібно враховувати, що вони можуть бути нормально замкнуті (НЗ, NC) і нормально відкриті (АЛЕ, NO). Якщо стандартної комплектації для реалізації схеми не вистачає, тоді монтують додаткову планку контактів.
 
    4.Ступінь IP. Ступінь захисту повинен відповідати показникам навколишнього середовища, установки в захисних шафах, наявності кожухів.
IP00 відповідає чистим приміщенням, шафам, установкам, які захищені від вологи і пилу. Пускач може встановлюватися відкрито;
IP40 встановлюється в приміщеннях в оболонці, де невелика концентрація пилу, доступ до вологи обмежений;
IP54 - установка в приміщеннях або ззовні, якщо є захист від прямих сонячних променів, атмосферних опадів.
 
    5. Теплове реле. Якщо двигун буде працювати під навантаженням, тоді необхідно правильно вибрати електромагнітний пускач з тепловим захистом від перевантажень і КЗ. Номінальний струм реле повинен бути рівним номінальному струму двигуна.
 
    6. Реверс. У конструкції пускача передбачені два класичних контактора з самоблокуванням для виключення можливості їх одночасного ввімкнення.
 
    7. Клас зносостійкості. Цей параметр вказує на скільки правильних спрацьовувань розрахований пускач. Якщо він буде працювати в режимі частих комутацій, тоді доцільно використовувати безконтактні апарати.
 
Таблиця вибору магнітного пускача
 
 

Вибір пускача

    Для трифазних електродвигунів з потужністю більше 2,5 кВт щоб вибрати магнітний пускач потрібно знати величину струму. Прийнято брати робочий струм в два рази більше від потужності. Тобто для 10 кВт номінальний струм пускача рівний 20 А. Крім того, потрібно враховувати пускові струми, які хоча і короткочасні, але становлять 5-7 Iном.
 
    Параметри для вибору магнітного пускача
  • Номінальний струм двигуна
  • Схема включення двигуна
  • Напруга живлення котушки
  • Категорія застосування
  • Рід струму
  • Режим роботи апарату
 

Купити магнітні пускачі Ви можете в нашому інтернет-складі RES.ua. У каталозі представлені різноманітні моделі за доступними цінами. Якщо не вдається підібрати, наші фахівці допоможуть визначитися з пошуком і вибором необхідного товару.

Коментарі