0
0
0
Каталог товарів

Раціональне освітлення на кухні: комфортно, красиво, довговічно

 1. Види освітлення на кухні
 2. Правила та рекомендації щодо освітлення на кухні
 3. Правильне розташування світильників
 4. Де вигідно придбати світлодіодне освітлення для кухні

Минули роки, коли в кожній кімнаті було по одній центральній люстрі і не більше. Сучасні рішення по світлодізайну – це не тільки красиво, але й функціонально, зручно як для господарки кухні, так і для домочадців чи гостей. Приємно готувати їжу, коли тінь не падає на продукти і немає остраху порізатися в сутінках. Крім того, епоха Instagram та фуд фотографії вимагають правильної світлової композиції.

 

Види освітлення на кухні

Незалежно від того велика або зовсім маленька кухня, основне правило – зональність та розподілене світло. Від цього потрібно відштовхуватись, плануючи ремонт. На етапі його реалізації може бути пізно і недоцільно знову штробити стіни під проводку та розетки. точкові світильники на кухні." src="https://res.ua/image/data/images/articles/june/kuhnya-osvecshenie-tochechnimy-svetilnikamy.jpg" style="width: 100%;" title="кухня з точковими світильниками на стелі">

Точкові світильники. Можуть бути розміщені по периметру всієї стелі або частково.

 

підвісні світильники для кухні

Підвісні світильники над робочою зоною або над обіднім столом. Дозволяють створити атмосферу та додатково висвітлити страви. 

 

світильники настінні на кухню

Бра, торшери доцільно використовувати у їдальні, де вони додадуть затишну атмосферу. 

 

світлодіодна стрічка на кухні

Кольорова (RBG) светодиодная лента для декорe. Її можна вбудовувати в меблі, за контуром стільниці, відтіняти картини.

 

Правила та рекомендації щодо освітлення на кухні

Світло на кухні - запорука приємного проведення часу навіть під час миття посуду. Не секрет, що наше візуальне сприйняття впливає не лише на настрій, а й на здоров'я. Приміщення для приготування їжі повинне добре освітлюватися для безпечної роботи з гарячими та ріжучими предметами, правильної передачі кольору страви. Адже багато господинь орієнтуються за кольором їжі на рівень її готовності. І надмірно жовтий або біло-синій відтінок може ввести в оману.

 1. Гігієнічна норма: не менше ніж 75 Вт/м.кв. Це високий показник порівняно, наприклад, з вітальні: 20 Вт/м.кв.підсвічування робочої зони на кухні
 2. По можливості для кухні потрібно вибирати приміщення з великими вікнами на схід, на південь. Звичайно, купуючи квартиру, в більшості випадків ми підлаштовуємося під готове планування, але якщо є можливість варіації, тоді переважно робочу зону розміщувати ближче до природного джерела світла.
 3. Дотримання правил пожежної та електробезпеки. Якими б химерними не були фантазії дизайнерів, безпеку ніхто не скасовував. Кухня – це приміщення з підвищеною вологістю, парою та областями з високою температурою. Світильники та лампи повинні знаходитись на відстані більше 60 см від кранів, духовки, плити.
 4. колірна температура в кухніКолірна температура. В цьому випадку виграють світлодіодні лампи, які пропонують найширший діапазон: від холодного білого до теплого жовтого. Обирайте переважно лампочки з денним світлом. Сумнівні виробники намагаючись заощадити, пропонують холодний колір, який підходить, наприклад, для ванної, але в кухні створює "лікарняну" атмосферу.
 5. Ненав'язлива світлодіодна стрічка під полицями, стільницею не стільки покликана освітлювати приміщення, скільки доповнювати основний фон шпалер, відтіняти плитку, розставляти акценти.
 6. Економія має бути економною. Так, на кухні ми проводимо досить багато часу: приготування ранкової кави або довгі сімейні посиденьки супроводжуються досить великим використанням електроенергії та багатьма джерелами світла. Використання LED ламп дозволяє заощаджувати гроші без шкоди для освітлення, а міняти її потрібно раз на кілька років.
 7. Залежно від розмірів приміщення, можна варіювати типи та кількість джерел світла. Для невеликої кухні нераціонально використовувати лише центральний масивний світильник. Монтуйте невеликі розподілені точкові. Це розширить візуально приміщення та збільшить висоту стель.

Для великої кухні-їдальні є багато варіантів і при грамотному підході та комбінації сміливо використовуйте кілька: гарна люстра, бра, підвісні світильники над робочою зоною-островом.

 

Внутрішній перфекціоніст тріумфує: правильне розташування світильників

Сьогодні існує безліч програм та сервісів для моделювання освітлення в кімнаті, де можна наочно подивитися як змінюватиметься освітленість зони залежно від розташування типу та потужності джерела.

Якщо немає часу, бажання або зовсім недоцільно займатися такими точними розрахунками, можна просто від руки або в графічному редакторі намалювати схематично розміщення ламп. Це краще, ніж за фактом їх монтувати, де вийде.

 1. Оптимальна відстань від поверхні столу або стільниці до лампи 70 – 90 см, від підлоги – не менше 182 см (враховуйте зріст всіх домочадців). Якщо нижче, є можливість зачепитися, вище - погана освітленість. висота світильників на кухні
 2. Якщо плануєте монтувати точкові світильники - вони повинні бути на однаковій відстані, бажано симетрично до центру і паралельно стінам. Відстань між ними 30-40 см, від кута – не менше 20 см. розташування точкових світильників на кухні
 3. Якщо у вас велика кухня і є острів (робоча поверхня серед приміщення, яка поділяє його на зони), тоді над ним стильно використовувати 2-3 шт. підвісні світильники з вузьким плафоном на відстані 30-45 см і висотою 80-90 від поверхні.висота встановлення світильників на кухні

Рекомендації не складні, але їхнє виконання значно покращить перебування.

 

Світлодіодне освітлення кухні: економне, красиве, перевірене

Коли визначилися з типом, кількістю та намалювалася картинка готового результату, постає питання: де купити якісні, довгослужбові та бюджетно виправдані елементи освітлення. Серед безлічі варіантів рекомендуємо вибирати товари інтернет-магазину res.ua: широкий вибір, багата лінійка світлодіодних (led) ламп та інших джерел освітлення від доступних до ексклюзивних варіантів, можливість замовлення специфічного обладнання для реалізації сміливих ідей. Цінова категорія більш ніж прийнятна, крім того, часто є акції та спеціальні пропозиції для оптових покупців.

 

Коментарі