0
0
0
Каталог товарів

Як правильно підібрати стрипер для зняття ізоляції, зачистки кабелю та проводів

 1. Стрипер: навіщо він потрібний
 2. Типи та параметри вибору
 3. Основні рекомендації перед придбанням
 4. Максимальний та мінімальний діаметр кабелю
 5. Наявність чи відсутність змінних ріжучих елементів – ножів
 6. Регулювання діаметра та глибини зрізу
 7. Додаткові опції
 8. Який виробник

Для того щоб робота електромонтажника була безпечною, а її результати якісними, використовуються спеціальні інструменти та пристрої. До них включені такі предмети, як будівельний ніж, плоскогубці або спеціальні кліщі. Якщо необхідно зняти ізоляцію з проводів, оптимальним рішенням буде використання стриперу. Інструмент гарантує високу точність зрізу. Їхній асортимент широкий, тому перед придбанням необхідно уважно вивчити особливості.


Стрипер: навіщо він потрібний

Перед початком будь-яких робіт, пов'язаних з електрикою, необхідно розібратися з тим, що являє собою стрипер. Прилад застосовується, наприклад, для того, щоб наростити електричний кабель або зачистити його (зняти ізоляцію) під час зміни розетки.

Стрипер – ручний інструмент. Його можна прирівняти за виглядом зі звичайними кліщами. До появи цього пристосування більшість майстрів використовували для зачистки гострі ножі. Це призводило до того, що ізоляція знімалася в повному обсязі, існував високий ризик пошкодження жили. Додатковою проблемою було те, що діаметр міг скоротитися після зачистки у 2 рази.

Результат – зниження надійності та безпеки роботи електропроводки. Якщо ж використовується стрипер, будь-які ризики, пов'язані з пожежною безпекою, зводяться до мінімуму. Процес здійснення зачистки став простим і швидшим.

Головною перевагою використання є захист будь-якого типу дроту (з 1-2 або більшою кількістю жил). Немає необхідності стежити за тим, що можна перерізати токонесучий елемент у дроті, оскільки лезо в цьому інструменті захищене спеціальними обмежувачами. Вони розташовуються, як у всій довжині, і по діаметру.


Основні типи та параметри вибору

Щоб процес вибору став простіше і зручніше, потрібно розглянути особливості існуючого модельного ряду. У процесі аналізу інструменту, випущеного різними виробниками, вдалося зрозуміти, що строгих поділів на моделі та категорії тут немає.

Стрипер, незалежно від моделі – ручний інструмент. Відмінності існують за такими показниками: форма, розмір, функції, що виконуються. Існує також розподіл на промислові та ті, що використовуються в домашніх умовах. У цьому випадку поділ йде за показником можливості працювати в автоматичному режимі (без участі людини або з частковим коригуванням). Тут виділяють 3 групи:

 • Механіка (потрібне додаткове налаштування).
 • Напівавтомат (налаштування виконується опціонально).
 • Автомат (додаткове налаштування не потрібне взагалі).

У 90% випадків стрипер може формою нагадувати кліщі чи кусачки. Є ізольовані ручки та дві «губи» з отворами різного розміру (іноді можуть бути ножі для видалення обплетення та ізоляції), які з'єднані за допомогою шарніра.

За розміром стрипери можуть бути різними. У продажу є різні варіанти – від портативного до великого (нагадує верстат, може працювати постійно без відключення).

Модельний ряд також доповнено спеціальними стриперами. Вони призначаються для:

 1. Інтернет кабелю;
 2. Оптоволокна;
 3. Силові проводи;
 4. Жил з міді.

Для побутових умов рекомендується вибирати багатофункціональні універсальні моделі.


Основні рекомендації перед придбанням

Виробники технічні характеристики у 90% випадків не вказують на приладі чи упаковці. Не вказується і рівень автоматизації приладу. Побачити можна такі показники: чи можна проводити регулювання основних параметрів, переріз та діаметр проводів, які можна обробляти обраною моделлю стрипера.


Максимальний та мінімальний діаметр кабелю

Для цього потрібно заздалегідь визначитися та зрозуміти, з яким типом проводів доводиться працювати найчастіше. Наприклад, силовий кабель потрібно зачищати під час виконання ремонтних робіт у будинку під час перепланування в приміщенні. Якщо основна робота пов'язана з проведенням інтернету, буде задіяна 8-жильна кручена пара для інтернету. Додатково потрібно брати до уваги діаметр дротів. Виробник пристрою вказує шкалу діаметрів, для яких він підходить. Наприклад, 0,13-90 мм. Для домашнього проведення – 1,5-2,5 мм.


Наявність чи відсутність змінних ріжучих елементів – ножів

У 90% випадків моделі з монолітними заточеними широкими елементами («губами») не дозволяють замінювати ріжучі елементи. Пов'язано це з тим, що робоча частина є й основним механізмом. Якщо вибирати складні інструменти, то в них буде більша кількість різних деталей. Частину з них можна буде замінити. Змінні ножі візуально розрізняються: леза, з'єднані гвинтом кріплення, повноцінна ріжуча головка, що з'єднується з ізольованими ручками із застосуванням шарнірного механізму.


Регулювання діаметра та глибини зрізу

Від того, чи реалізована функція регулювання залежить якість здійснюваного різання, а також факт того, чи залишаться цілими оголені жили.

Саме тому професіонали у 90% випадків віддають перевагу механічному типу інструменту. У цьому випадку можна самостійно встановлювати чи вибирати оптимальні параметри.

Для того щоб за кілька секунд зробити налаштування показників глибини зрізу, в моделі приладу може бути встановлений спеціальний обмежувач. Ця деталь є пластиною невеликого розміру. Виконаний він із металу або пластику. Основна функція обмежувача – фіксація жили дроту у певному положенні. В результаті різ можна здійснити на певну глибину і не більше.


Додаткові опції

Так стрипери можуть виконувати відразу безліч функцій. Отже, зняття ізоляції – одна із можливостей інструменту. Якщо у нього є леза, то можна застосовувати також для обрізання дроту до потрібної довжини перед наступною зачисткою. Деякі виробники додали об'ємні ручки інструменту. У них заховані додаткові пристрої, серед яких ножиці, штопор, викрутки або ліхтарик.


Який виробник

Звертати увагу потрібно те, хто є виробником. Це можуть бути як відомі і популярні компанії, так і фірми, про які інформації практично немає. Невеликі підприємства не завжди приділяють достатньо уваги таким моментам як якість, надійність, довговічність і безпека інструменту. Компанії, які мають популярність у країні та світі, навпаки, приділяють цим моментам підвищену увагу.

Рекомендується купувати інструмент, де гарантується безпека роботи, тому що взаємодіятиметься з струмопровідними жилами. Вартість стрипера залежить від марки, специфіки. Найчастіше дешеві варіанти інструменту що неспроможні забезпечити якісний різ, довговічність роботи ножів, їх гостроту.

Коментарі