0
0
0
Каталог товарів

Як вибрати магнітний пускач

  1. Параметри вибору
  2. Таблиця вибору магнітного пускача
  3. Вибір пускача
  4. Де купити магнітні пускачі
    Дуже часто навіть досвідчені електрики плутають поняття контактора і магнітного пускача.
    Особливості:
    Контактор складається тільки з електромагнітної котушки та силових контактів, в ньому не передбачені елементи теплового захисту, індикації стану або фіксації положення.
    Магнітний пускач складається як власне з контактора, так і з реле захисту від струмів перевантаження, блок-контактів, кнопок «Start», «Stop». Можливі варіанти виконання в одному корпусі з автоматичним вимикачем для захисту від струмів КЗ. У конструкції одного пускача може бути два контактора, тоді він може бути використаний в схемі реверсу електродвигуна або під час плавного пуску потужного двигуна, коли потрібно переключати схему з «трикутника» на «зірку».
    
Конструкція магнітного пускача
 
 
    Підібрати магнітний пускач потрібно виходячи з його характеристик.
 
 
    У каталогах для кожного пускача вказуються такі параметри:
 
    1. Величина пускача (умовний габарит) - ця характеристика вказує на потужність і допустимий струм, який може пройти через одну пару контактів. В електротехніці прийнята така градація:
   «0» - пускач розрахований на Imax до 6 А;
   «1» - Imax = 9-18 А;
   «2» - Imax = 25-32 А;
   «3» - Imax = 40-50 А;
   «4» - Imax = 65-95 А;
   «5» - Imax = 100-160 А;
   «6» - Imax = 160 А і вище.
    Вище вказані струми для індуктивного навантаження двигуна. Якщо навантаження має резистивний характер, тоді струм буде в 1,5-2 рази більше. Це потрібно враховувати під час вибору коммутаційного обладнання.
    
    2. Напруга електромагнітної котушки керування має відповідати схемі управління. Найпоширеніші номінали - 24 В, 36 В, 220 В, 380 В змінного струму (AC) або 24 В постійного (DC).
 
    3. Кількість основних і додаткових контактів. Стандартна конструкція передбачає 3 основних контакти. Часто можна зустріти 4-ту пару, так звані блок-контакти, які призначені для живлення самого пускача і підтримки його у включеному положенні.
    Додаткові контакти ставлятьтся залежно від наявності та кількості ланцюгів управління. Потрібно враховувати, що вони можуть бути нормально замкнуті (НЗ, NC) і нормально відкриті (АЛЕ, NO). Якщо стандартної комплектації для реалізації схеми не вистачає, тоді монтують додаткову планку контактів.
 
    4.Ступінь IP. Ступінь захисту повинен відповідати показникам навколишнього середовища, установки в захисних шафах, наявності кожухів.
IP00 відповідає чистим приміщенням, шафам, установкам, які захищені від вологи і пилу. Пускач може встановлюватися відкрито;
IP40 встановлюється в приміщеннях в оболонці, де невелика концентрація пилу, доступ до вологи обмежений;
IP54 - установка в приміщеннях або ззовні, якщо є захист від прямих сонячних променів, атмосферних опадів.
 
    5. Теплове реле. Якщо двигун буде працювати під навантаженням, тоді необхідно правильно вибрати електромагнітний пускач з тепловим захистом від перевантажень і КЗ. Номінальний струм реле повинен бути рівним номінальному струму двигуна.
 
    6. Реверс. У конструкції пускача передбачені два класичних контактора з самоблокуванням для виключення можливості їх одночасного ввімкнення.
 
    7. Клас зносостійкості. Цей параметр вказує на скільки правильних спрацьовувань розрахований пускач. Якщо він буде працювати в режимі частих комутацій, тоді доцільно використовувати безконтактні апарати.
 
 
 

Микола Селезньов

Експерт інтернет магазину «РЕС.юа»

Зверніть увагу:

Для трифазних електродвигунів з потужністю більше 2,5 кВт щоб вибрати магнітний пускач потрібно знати величину струму. Прийнято брати робочий струм вдвічі більше від потужності. Тобто. для 10 кВт номінальний струм пускача дорівнює 20 А. Крім того, потрібно враховувати пускові струми, які хоч і короткочасні, але становлять 5-7 Iном.

 
  • Номінальний струм двигуна
  • Схема включення двигуна
  • Напруга живлення котушки
  • Категорія застосування
  • Рід струму
  • Режим роботи апарату
 

Купити магнітні пускачі Ви можете в нашому інтернет-складі RES.ua. У каталозі представлені різноманітні моделі за доступними цінами. Якщо не вдається підібрати, наші фахівці допоможуть визначитися з пошуком і вибором необхідного товару.

Коментарі