0
0
0
Каталог товарів

Електробезпека у ванній кімнаті

  1. Зони віддаленості від води у ванній кімнаті
  2. Заземлювальна перемичка
  3. Вимикачі та розетки у ванній кімнаті
 У ванній кімнаті, особливу увагу варто приділити електробезпеці. Неправильний монтаж та встановлення електричних розеток, вимикачів, або світильників може призвести до незворотних наслідків. Тому, при монтажі електричного обладнання слід дотримуватися наступних правил. 
 
    Вологе приміщення ділиться на зони, віддаленості від води, для кожної з яких потрібна установка електроприладів з певним ступенем вологозахисту.
 
    Зона 0 - це зона безпосереднього контакту з водою. Встановлення будь-яких електроприладів заборонена.

    Зона 1 - встановлюють електроприлади класу захисту 3. На встановлений прилад не повинні потрапляти бризки води, під кутом до 60 градусів. Це електричні установки зі ступенем захисту IPX4, де Х - будь-яке число від 0 до 6.

    Зона 2 - клас захисту приладів в приміщенні з підвищеною вологою допускається 2 або 3. Бризки води не повинні потрапляти на прилад під напрямком 60 градусів від вертикалі. Ступінь захисту такого устаткування дорівнює IPx3.

    Зона 3 - Клас захисту 1, 2 і 3. Дозволяються прилади у яких є захист, від води яка потрапляє вертикально зверху, це прилади мірою важливо захисту, у яких Ipx1.

    Зона 4 - Клас захисту 1, 2 і 3. Дозволяється встановлення всіх електричних пристроїв, які захищені УЗО на 30 мА.

 
 
    У ванних кімнатах, зазвичай розташовані металеві установки, які не являються електроприладами, проте вони так само повинні мати заземлення. В 1, 2 і 3 зоні, які є найбільш небезпечними, заземлювальна перемичка однозначно необхідна. Всі металеві труби, ванна, та інші  частини з металу, повинні мати провід вирівнювання потенціалів.
 
 
 
    Монтаж вимикачів і розеток як правило проводиться в зоні 3 або 4. Розетки повинні бути з електрозахисту від IP44 до IP65. Це розетки з кришкою. Установка розеток, як і інших електричних приладів вимагає певних стандартів і правил.
 
 
        В приміщенні рівень вологи в яких підвищений, розетки повинні бути з кришкою, особливо в зоні 1, 2, і 3.
 
     Кришка надійно повинна захищати електричну розетку від попадання в неї бризок води та запобігати короткому замиканню. Провід, які з'єднані з розетками обов'язково повинні бути із захистом ПЗВ на 30 мА.
 
     Якщо вам потрібно провести монтажні роботи по установці електроустаткування у ванній кімнаті, без відповідного досвіду цього робити не варто.
     Щоб уникнути небажаних наслідків, найкращим рішенням буде звернутися до фахівців, які розбираються в цій справі.
Коментарі